ایدز دیگر كشنده و وحشتناك نیست

رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

ایدز دیگر كشنده و وحشتناك نیست به گزارش مین فود رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اقدام انجام شده در جهت تدوین برنامه پنجم مقابله با اچ آی وی/ ایدز، اظهار داشت: ایدز دیگر یك بیماری كشنده و وحشتناك نیست و افراد مبتلا به شرط تحت درمان بودن تا ۶۰ سال بعد از مبتلا شدن به بیماری، می توانند زندگی كنند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی گویا در همایش روز جهانی ایدز كه در وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به اینكه در سال چهارم برنامه چهارم مقابله با HIV هستیم و در حال تدوین برنامه پنجم هستیم، اظهار داشت: در این راستا یك هدف گذاری خاص كرده و یكسری تعهدات به دنیا داریم و باید كیفیت اقدامات خویش را افزایش دهیم.
گویا خاطرنشان كرد: بدون شك اقدامات ما منجر به افزایش بیماریابی، ارتقای كیفیت درمان و رضایت مندی بیماران، خانواده ها و عموم آنها می شود.
گویا با اشاره به اینكه نیازمند یك انقلاب در كیفیت خدمات هستیم، اظهار داشت: باید كسی كه وارد این سیستم برای خدمات می شود، از دریافت خدمات رضایت داشته باشند.
رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینكه در كشور هنوز بیشتر از ۳۵ هزار بیمار مبتلا شناسایی نشده اند، تصریح كرد: باید در این عرصه كار كرده و ضمن شناسایی آنها با یك ارزشیابی دقیق و همه جانبه بیماریابی، تشخیص و درمان را افزایش دهیم. نكته قابل توجه اما آن است كه ایدز با آخر خود همچنان فاصله دارد. آگاهی رسانی و آموزش می تواند به پیشگیری و شناسایی بیماری كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه ادغام خدمات مقابله با ایدز در نظام شبكه یك افتخار برای كشور است، اضافه كرد: با این كار روند پیشگیری، بیماریابی، تشخیص و درمان ایدز متحول می شود. از سال قبل با سازمان های مختلف مانند بهزیستی و سازمان زندان ها جلسات مشتركی داشته ایم كه به باعث آن هشت تیم ارزشیابی تشكیل داده و استان به استان مشغول بررسی روند مقابله با بیماری هستیم و از آنجایی كه كشور ما جزو ۲۸ كشوری است كه به دنیا قول جلوگیری از ایدز را داده، با جدیت اهداف مان را دنبال می نماییم.
گویا اعلام نمود: برنامه استراتژیك كشوری ایدز برای ارتقای پیشگیری تهیه شده است. آموزش و اطلاع رسانی هدفمند برای عموم مردم، آموزش و اطلاع رسانی برای جمعیت های كلیدی و شبكه های اجتماعی همچون این برنامه ها است.1398/09/09
23:03:28
5.0 از 5
4176
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است