خطر مرگ بعد از جراحی در كودكان كشورهای فقیر بیشتر است

خطر مرگ بعد از جراحی در كودكان كشورهای فقیر بیشتر است مین فود: مطالعات آماری نشان میدهد كه احتمال مرگ و میر كودكان بعد از عمل جراحی در كشورهای فقیر بیشتر است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: كودكان كشورهای فقیر ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیشتر از كودكان كشورهای ثروتمند احتمال دارد بعد از انجام جراحی فوت كنند.
دو میلیارد نفر از كودكان جهان از خدمات بیهوشی و جراحی ایمن بی بهره اند و نیاز به جراحی كودكان در كشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط در حال رشد است به شكلی كه كودكان در این مناطق بیشتر از ۵۰ درصد جمعیتِ این گروه از بیماران را ایجاد كرده و ۸۵ درصد از این كودكان قبل از ۱۶ سالگی به انجام جراحی نیاز پیدا می كنند.
بگفته پژوهشگران كنیایی بیشتر كشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط با كمبود شدید متخصص بیهوشی و جراح كودكان روبرو هستند.
در این بررسی برای نخستین بار مبنای نرخ مرگ و میر بعد از عمل جراحی در كودكان شرق آفریقا تعیین شد و شاخصهای در رابطه با مرگ و میر مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش مدیكال اكسپرس، نتایج بدست آمده نشان داد نرخ مرگ و میر ناشی از جراحی كودكان در آفریقا ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیشتر از كشورهای پردرآمد است. همین طور نبود چك فهرست ایمنی جراحی (SSC) نرخ مرگ و میر را بیشتر از ۲۰۰ درصد بالا می برد. انجام عمل جراحی روی كودكان آفریقایی هنگام شب یا ساعات اختتام هفته نیز با افزایش احتمال مرگ و میر در آنان هم راه است.
منبع:

1398/09/20
17:31:18
5.0 از 5
4334
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است