وزارت بهداشت: مشكل داروهای تالاسمی به علت معوقات بیمه هاست نه كمبود دارو

در پی نامه واعظی به نمكی

وزارت بهداشت: مشكل داروهای تالاسمی به علت معوقات بیمه هاست نه كمبود دارو به گزارش مین فود به دنبال برخی اخبار در خصوص كمبود شدید داروی آهن زدای بیماران تالاسمی و نامه رئیس دفتر ریاست جمهوری به وزیر بهداشت در اینباره، سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح كرد كه مشكل نبود این دارو در بعضی داروخانه ها به معوقات بیمه ها به داروخانه ها و به تبع آن بدهی داروخانه ها به شركت های پخش بازمی گردد.دكتر كیانوش جهانپور در گفتگو با ایسنا، درباره اخباری در خصوص كمبود داروی دسفرالِ تالاسمی ها، اظهار داشت: هیچ كمبودی در زمینه داروی دسفرال وجود ندارد و آنچه كه انجمن تالاسمی مطرح كرده است، توجه به بدهی برخی داروخانه ها در بعضی شهرها است كه به علت بدهی هایشان به شركت های پخش امكان دارد دارو در اختیارشان قرار نگیرد.

وی اضافه كرد: ازاین رو در اصل داروی دسفرالِ بیماران تالاسمی كمبودی نداریم و میزان كافی از دارو وجود دارد. حتی برای ماه های آتی هم ذخیره مناسبی از داروی دسفرال را داریم. ازاین رو مبحث به معوقات بیمه ها به داروخانه ها و به تبع آن بدهی داروخانه ها به شركت های پخش بازمی گردد كه سبب شده برخی داروخانه ها نتوانند دارو را تامین كنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح كرد: ازاین رو هیچگونه كمبودی در زمینه داروی دسفرال وجود ندارد و در حوزه معوقات هم در حال پیگیری آنچه كه به حوزه وزارت بهدشت مربوط است، هستیم و امیدواریم با پرداخت بخشی از مطالبات بیمه ها به داروخانه ها و به تبع آن پرداخت طلب های شركت های پخش از جانب داروخانه ها، مشكل رفع گردد.

وی همینطور تصریح كرد: در همین راستا با ریاست جمهوری مكاتبه كرده و توضیحات لازم را داده ایم.منبع:

1398/10/09
22:00:27
5.0 از 5
4599
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است