ذخیره دارویی MPS در حال اتمام

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام به گزارش مین فود سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تحریم های آمریكا ضد داروهای بیماران MPS، اظهار داشت: این رفتار غیرانسانی آمریكا به شكلی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تأثیر قرار می دهد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور در حساب توییتری خود با اشاره به عدم عرضه داروهای بیماران MPS از جانب شركت آمریكایی به علت تحریم های آمریكا ضد كشورمان، اظهار داشت: قرار بود داروهای بیماران MPS از جانب شركت آمریكایی تولیدكننده این دارو، تامین گردد كه به علل مختلف، به دنبال تحریم ها، مستقیما بیماران ایرانی MPS را به شكلی مورد تحریم قرار داده و این دارو را در اختیار ما قرار نداده اند.

وی اضافه كرد: به صورتی كه شاید در ایام آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود. در این حوزه پیش از این هم اخطار داده بودیم و وزیر بهداشت هم به تازگی به دبیركل سازمان بهداشت جهانی نامه زدند و درباره این رفتار غیر انسانی و خلاف موازین بین المللی كه به شكلی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تأثیر قرار می دهد، اخطار دادند.

جهانپور تصریح كرد: تولید داروی بیماران مبتلا به MPS در انحصار آمریكا بوده و الان این دارو مستقیما از جانب آمریكا تحریم شده است. ازاین رو هیچ راهی برای دسترسی به این داروها نداریم. حیات بیماران MPS از جانب ایلات متحده آمریكا هدف گرفته شده است.
1398/10/11
12:06:21
5.0 از 5
4827
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است