تامین خون كافی برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

سخنگوی سازمان انتقال خون خبر داد

تامین خون كافی برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان به گزارش مین فود سخنگوی سازمان انتقال خون از تامین خون مورد نیاز مراكز درمانی استان سیستان و بلوچستان بوسیله شبكه خون رسانی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون هیچ مشكلی از نظر توزیع خون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان نداریم.



دكتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت رو به افزایش ذخایر خون و فزآورده های خونی در مناطق سیلابی كشور از همراهی و حضور مردم برای تامین خون مورد نیاز بیماران در سیستان و بلوچستان آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به همراهی اهداكنندگان خون و پتانسیل شبكه خون رسانی كشور خون مورد نیاز مراكز درمانی سیستان و بلوچستان تامین شده است و هم اكنون نگرانی از بابت تامین خون در این استان وجود ندارد.

وی اضافه كرد: بطور كلی وقوع سیل و سرد شدن هوا میزان بازگشت مردم به مراكز انتقال خون را تحت تاثیر قرار می دهد، اما حضور مردم كلیه نگرانی ها را درباب تامین ذخایر برطرف كرده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینكه در كشور نیاز بیمارستان ها به خون و فرآورده های خونی به صورت شبانه روزی سنجش می شود، اظهار داشت: هم اكنون هیچ مشكلی از نظر توزیع خون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان وجود ندارد و تمام نیاز بیمارستان ها و مراكز درمانی برطرف شده است.

حاجی بیگی با اشاره به پهناوری استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: بیمارستان ها و مراكز درمانی زیادی در این استان به بیماران پرشمار و مختلف دریافت كننده خون خدمت ارائه می كنند. در عین حال خون مورد نیاز این استان نیز تامین شده است. منظور از تامین خون هم وجود ذخایر متوازن خون سالم و كافی در كلیه نقاط استان سیستان و بلوچستان است.

سخنگوی سازمان انتقال خون نیاز به خون را همیشگی برشمرد و اظهار داشت: باید توجه كرد كه عمر خون و فرآورده های خونی كوتاه است و هیچ جایگزینی برای آنها در علوم پزشكی وجود ندارد. بر همین مبنا تامین این مایع حیات بخش استمرار حضور مردم را جهت اهدای خون می طلبد.





منبع:

1398/10/27
12:22:18
5.0 از 5
4214
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعات



مین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است