مورد مثبتی از كرونا در خمین مشاهده نشده است

تا امروز؛

مورد مثبتی از كرونا در خمین مشاهده نشده است به گزارش مین فود ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین اظهار داشت: تا به امروز 12 فرد مشكوك به كرونا مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند و خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مثبتی در این شهرستان اعلام نشده است.


مجتبی دیده دار در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بعد از مثبت شدن ویروس كرونا در استان قم، بیمارستانی در خمین تجهیز و كلینیكی بمنظور پذیرش بیماران كرونایی آماده شد كه تمام بیماران مشكوك توسط پزشكان به این كلینیك ارجاع داده می شود.
وی ادامه داد: در این كلینیك اقدامات اولیه انجام و آزمایشات لازم گرفته می شود و در صورت مشكوك شدن به بیماری نمونه برداری مولكولی انجام و به اراك ارجاع داده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین اشاره كرد: بعد از دریافت جواب قطعی در صورت مثبت اعلام شدن جواب آزمایش، بیمار برای دریافت خدمات به بیمارستان خوانساری اراك منتقل می شود كه از روز جمعه تابحال ۱۲ فرد مشكوك به كرونا مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند و خوشبختانه تابحال هیچ مورد مثبتی در این شهرستان اعلام نشده است.
دیده دار بیان كرد: از ابتدا با شیوع این بیماری در چین، اطلاع رسانی لازم بوسیله پیام ها و بنرهای بهداشتی در سطح پایگاه ها به مردم ارائه می شد كه متاسفانه ابتدا مردم توجه جدی به این ویروس نداشتند و بعد از مثبت شدن این ویروس در قم، موضوع جدی تر مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا با روسای ادارات مكاتباتی صورت گرفته و شهرداری موظف شد تمام اماكنی كه مردم با آن در تماس هستند همچون اتوبوس های شهری، صندلی های انتظار ایستگاه های اتوبوس و... را به صورت مرتب آخر روز ضدعفونی كنند و البته رعایت نكات بهداشتی و طریقه انجام این نكات به سایر ادارات نیز ابلاغ گردیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین اشاره كرد: باتوجه به موارد مطرح شده در شورای تامین در خصوص تعطیلی دانشگاه ها و مدارس و سالن های ورزشی، كتابخانه ها و... و تغییر ساعت كاری ادارات از ساعت ۹ تا ۱۲، اطلاعیه ها و كلیپ های آموزشی در امتداد آگاه سازی مردم آماده شده و در اختیار مردم قرار گرفته تا مردم از بازگشت غیرحضوری به خارج از منزل بپرهیزند و شاهد ازدحام جمعیت نباشیم.
دیده دار افزود: محدودیت هایی نیز در ملاقات با بیماران در بیمارستان ها اعمال شده و همین طور با توجه به این كه كلینیك بعنوان مركز پذیرنده بیماران مشكوك به كرونا در نظر گرفته شده، برنامه ریزی شده در مركز غربالگری در هر شیفت یك متخصص بیماران را پذیرش كند تا از ازدحام جمعیت در این مركز نیز جلوگیری شود.
منبع:

1398/12/07
11:26:03
5.0 از 5
3770
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است