طراحی ماسك با پارچه قلمكار اصفهان

تقدیر متفاوت طراحان مد از كادر درمان

طراحی ماسك با پارچه قلمكار اصفهان به گزارش مین فود «هنرمندان اصفهانی همزمان با روز پرستار مبادرت به طراحی ماسك هایی برگرفته از هنر ایرانی و به صورت نمادین كردند تا با تقدیر از كادر درمانی كشور، بخشی از ماسك ها را هم به شهرهای خواهرخوانده اصفهان در دنیا بفرستند.»


مهدی تمیزی - یکی از اعضای تیم طراح ماسک و مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان - در گفتگو با ایسنا، با بیان این خبر، درباره این اقدام توضیح می دهد: به دنبال شیوع کرونا در ایران و جهان، برخی اقدامات اجرایی توسط هنرمندان در حوزه های مختلفِ ادبیات، سینما یا موسیقی و تجسمی، با هدف ثبت در تاریخ و کمک به شرایط حاکم در جامعه انجام شد. متولیان شهری اصفهان هم در طرحی جدید قصد دارند در روز پرستار از کادر درمانی کشور و البته دنیا تقدیر کنند.
او با بیان این که شهرداری اصفهان در کنار خدمات بهسازی برای شهروندان اصفهان اخیرا طرحی هنرمندانه را اجرا کرده که به شکلی می توان از آن بعنوان یک اثر در حوزه صنایع خلاق و صنایع دستی نام برد، اظهار می کند: این اثر از یک سو برای جلوگیری از شیوع کرونا مفید خواهد بود و از طرفی به ترویج یکی از صنایع دستی نام دار اصفهان در دنیا هم کمک می نماید.
تمیزی با اشاره به این که ماسک تهیه شده توسط گروه هنری اصفهان با پارچه قلمکار است و با یک مُهر ویژه قلمکاری شده، می افزاید: مُهر تهیه شده برگرفته از نشان اصفهان «برج قوس» است که تصویر آن هم بر سردر بازار قیصریه میدان نقش جهان نقش بسته است.
او با بیان این که این اثر هنری توسط یک کارگروه در حوزه مد و لباس به سرپرستی دلارا خدایی و با اجرای معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان طراحی و اجرا شده و در سطح ملی و بین المللی توزیع می شود، می گوید: همزمان با روز پرستار - ۲۳ اردیبهشت – طرح اصلی رونمایی و به صورت نمادین بخش زیادی از آن به جامعه پزشکی و پرستاری در بیمارستان های اصفهان اهدا می شود.
به گفته مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان، بخشی از ماسک های تهیه شده هم به ۱۳ شهرِ خواهرخوانده اصفهان مانند «شیان» در چین، «کوالالامپور» و «فرایبورگ» در آلمان فرستاده می شود. همینطور بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده و درصورت امکان، برخی از ماسک های طراحی شده به چند نقطه فرهنگی دنیا مانند سازمان ملل و وزارت بهداشت جهانی ارسال می شود.

1399/02/23
13:02:58
5.0 از 5
2741
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است