تحریم، علت برخی كمبودهای دارویی

مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو عنوان كرد

تحریم، علت برخی كمبودهای دارویی به گزارش مین فود مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه ریزی و پیشبینی های صورت گرفته به منظور تأمین داروی مورد نیاز بیماران، اظهار داشت: پزشكان و بیماران نگرانی در مورد تأمین دارو نداشته باشند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین مهرعلیان با بیان این مطلب، اظهار نمود: تحریم های ظالمانه آمریکا ضد کشورمان سبب ایجاد محدودیت های جدی در حوزه انتقال منابع مالی و حمل و نقل دارو شده که ممکنست در برش هایی از زمان، دلیل بروز برخی کمبودها باشد، اما اساسا این کمبودها گذراست و سازمان غذا و دارو با رصد بازار دارویی، تلاش می کند که کمبودهای دارویی مانند سال قبل در پایین ترین میزان بوده و مشکلی برای جامعه پزشکی و درمانی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: از پزشکان می خواهیم که نسبت به تجویز داروهای در دسترس، اهتمام ویژه داشته باشند و از تجویز داروهای برندی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود و واردات نمونه خارجی آن ممنوع می باشد، اجتناب کنند تا ضمن جلوگیری از ایجاد برخی مشکلات، فشار روانی بیماران به وزارت بهداشت برای تامین این داروها کم شود.

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از مردم درخواست نمود که به داروهایی که توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می شود، اعتماد کرده و مطمئن باشند که کیفیت و اثر بخشی داروهای تولید داخل با دقت بالا رصد شده و به هیچ وجه دارویی که فاقد این خاصیت ها باشد، در کشور توزیع نخواهد شد.
مهرعلیان اشاره کرد: این قول را به مردم می دهیم که در شرایط سخت تحریم، تمام تلاش خودرا برای تامین داروی موردنیاز مردم به کار گیریم تا کمترین نگرانی در مورد تامین داروی بیماران وجود نداشته باشد.1399/03/10
22:47:10
5.0 از 5
2483
تگهای خبر: برنامه , برند , بهداشت , بیمار
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است