اپیدمی نسبتا سنگین كرونا در خوزستان

وزیر بهداشت اعلام كرد

اپیدمی نسبتا سنگین كرونا در خوزستان وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در خوزستان با اپیدمی نسبتا سنگینی از كووید-19 روبرو می باشیم، اظهار داشت: برآوردم آن است كه پیك بیماری در این استان تا چند روز دیگر افت خواهد نمود و نیازهای بیماران بستری در ICU بیمارستان های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می كنم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در نشست با مجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: من به خاک خوزستان مدیونم و پای همه مردمان این استان را می بوسم. افتخار داشتم که روز سوم جنگ تحمیلی، در منطقه حضور داشتم و با صحنه هایی که در خوزستان دیدم، تمام عمرم، خودم را به این استان مدیون می دانم.
وی افزود: همواره فکر می کردم نخستین جایی که پس از جنگ باید آباد شود، خوزستان است. رشادت، شجاعت و از خودگذشتگی مردم خوزستان بی نظیر بود. بنده خودم را بعنوان سربازی کوچک، خدمتگزار کوچک مردم خوزستان می دانم.
وی ادامه داد: نخستین موارد مبتلا شدن به کووید19 در خوزستان که گزارش شد، به همکارانم تاکید کردم که خوزستان را دریابید چون با همه استان های کشور، از نظر اقلیم و فرهنگ متفاوت می باشد. خوزستان را خوب می شناسم و در سیلاب های سال قبل دو بار به این استان سفر کردم و حتی یک مورد اپیدمی بیماری در این استان نداشتیم.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که با وضعیت اقتصادی نامناسب و تحریم های ظالمانه آمریکا، جنگ تمام عیار با کرونا را مدیریت کردیم و یک نفر هم در بیمارستان سرگردان نشد و حتی یک شهروندان بیگانه هم معطل نماند. در اغلب کشورهای اروپایی میزان تخت به ازای هر هزار نفر، بیشتر از 6 و 7 است اما در ایران 1.6 تخت است.
نمکی تصریح کرد: در خوزستان با اپیدمی نسبتا سنگینی روبرو می باشیم و تنها راه نجات ما، همدلی، وفاق و هماهنگی است و باید دو کار مهم انجام دهیم؛ اول آموزش به مردم برای حفظ فاصله مورد توجه قرار گرفته و شاهد همراهی برای رعایت پروتکل ها در مشاغل و مردم باشیم. دوم به همدیگر کمک نماییم تا این موج بیماری را سپری نماییم.
وی ادامه داد: برآورد من این است که پیک بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد، اما نیازهای بیماران بستری در ICU بیمارستان های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می کنم. در تلاشیم تا کمبودها را جبران نماییم.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت ضمن تاکید بر توجه خاص وزارت بهداشت به استان خوزستان در حوزه مقابله با کرونا، اظهار داشت: اورژانس هوایی، حق بهبهان، مسجد سلیمان و ایذه است و از امروز این سه پایگاه مصوب می شود و قراردادهای مورد نیاز بزودی منعقد خواهد شد.1399/04/06
11:54:20
5.0 از 5
2427
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است