استفاده از ماسك سوپاپ دار برای كرونایی ها اشتباه ترین كار است

یك متخصص عفونی:

استفاده از ماسك سوپاپ دار برای كرونایی ها اشتباه ترین كار است مین فود: بوشهر یك متخصص عفونی می گوید استفاده از ماسك سوپاپ دار برای بیماران مبتلا به كووید 19 و افراد مشكوك به این بیماری و همین طور كادر درمان ممنوع و اشتباه ترین كار است و ویروس را به خارج از ماسك منتقل می كند و متأسفانه می تواند موجب انتشار بیماری در جامعه شود.


حسن شفیعی با اعلان اینکه انتخاب ماسک و وسایل حفاظت تنفسی مناسب در پیش گیری از بیماری کرونا مؤثر است، اظهار نمود: باتوجه به نحوه انتقال ویروس کرونا، انسان به انسان که بوسیله قطرات تنفسی و تماس است این مساله می تواند در انتخاب ماسک و وسایل حفاظت تنفسی مناسب می تواند کمک کننده باشد.
وی اشاره کرد: هر شخصی که با فرد دارای علایم تنفسی(عطسه، سرفه و غیره) در تماس نزدیک تا کمتر از فاصله دو متری قرار بگیرد در معرض خطر مواجهه با ذرات تنفسی عفونی بالقوه است و استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و حفظ فاصله فیزیکی می تواند در پیشگیری و اوج باردیگر بیماری می تواند در جامعه بسیار مؤثر باشد.
شفیعی اشاره کرد: با توجه به این که نحوه انتشار کرونا ویروس به شکل هوابرد است و از طرفی دیگر انتقال ویروس بوسیله هوای معمولی تابحال تأیید نشده است بدین سبب الزامی برای استفاده از ماسک های N95 و FPP2 برای افراد سالم و عموم مردم وجود ندارد.
وی تاکید کرد: استفاده از ماسک های N95 و FPP2 جهت گروه های حساس شغلی همچون متخصصان علوم پزشکی و درمانی، بهداشت عمومی، پیشگیری و کنترل عفونت، کارشناسان بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، مدیران مراقبت های بهداشتی، کارمندان مراقبت های بهداشتی و کارکنان خدمات بهداشتی درمانی در نظر گرفته شده است.
این متخصص اشاره کرد: استفاده از ماسک سوپاپ دار برای بیماران مبتلا به کووید 19 و افراد مشکوک به این بیماری و همین طور کادر درمان ممنوع و اشتباه ترین کار است و ویروس را به خارج از ماسک منتقل می کند و متأسفانه می تواند موجب انتشار بیماری در جامعه شود.
وی بیان کرد: سوپاپ روی ماسک بمنظور تسهیل خروج هوای بازدمی از سوپاپ بجای کناره های ماسک است، چون عموماً سوپاپ روی ماسک با فیلتر اشتباه گرفته می شود.
حسن شفیعی به کادر بهداشت و درمان سفارش کرد: در صورتیکه استفاده طولانی مدت از ماسک N95 می کنید، گردنگیر است از آلودگی ماسک پیشگیری شود و باید به کارکنان آموزش داد که از لمس غیرضروری ماسک اجتناب کنند، رعایت بهداشت دست از نکات بسیار مهمست که باید سفارش اکید شود، پوشیدن و خارج کردن صحیح وسایل حفاظت فردی باید آموزش داده شود.
وی بیان کرد: کارکنان مراقبت های بهداشتی باید هنگام ورود به اتاقی که بیماران مظنون یا تأیید به عفونت بستری شده است و همین طور هنگام انجام هر نوع مراقبت بهداشتی که به یک فرد مشکوک یا مبتلا به عفونت ارائه می شود، ماسک مناسب بپوشند.
به گزارش گروه دریافت ایسنا، مسئول فنی بیمارستان گنجی برازجان اشاره کرد: جهت استفاده صحیح از ماسک ها اول باید دست هایتان را با آب و مایع دست شویی بشویید و پیش از استفاده از سالم بودن ماسک مطمئن شوید که هیچ سوراخ و منفذی روی ماسک نباشد، سپس ماسک را روی صورتتان قرار دهید، ابتدا گیره بینی ماسک را تنظیم کنید و در مرحله آخر، چند مرتبه داخل ماسک نفس عمیق بکشید تا مطمئن شوید که هوا از جداره ماسک نشت نکند.
متخصص عفونی و بیماری های تنفسی بیمارستان شهید گنجی برازجان اظهار داشت: دقت هنگام برداشتن ماسک مسئله مهمی که باید به آن توجه گردد، برای برداشتن ماسک از گوشه ها، بندها یا کش آن استفاده کنید.
شفیعی اشاره کرد: برای از بین بردن ماسک آنرا از پشت جدا کنید، جلوی ماسک را لمس نکنید و بلافاصله در سطل دربسته بیندازید و دست های خودرا با آب و مایع دست شویی شستشو کنید.
منبع:

1399/04/07
14:23:16
5.0 از 5
2510
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است