ایرانیها سالانه چقدر مواد لبنی مصرف می كنند

در گزارش مین فود مطرح شد؛

ایرانیها سالانه چقدر مواد لبنی مصرف می كنند رئیس انجمن تغذیه ایران، نسبت به تبعات كاهش سرانه مصرف شیر و مواد لبنی در كشور هشدار داد.جلال الدین میرزای رزاز، در گفتگو با خبرنگار مهر، به لطمه های ناشی از مصرف پایین شیر و لبنیات در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: مهم ترین عارضه کمبود مصرف لبنیات، مبتلاشدن به پوکی استخوان است.
وی با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و مواد لبنی در ایران حدود ۶۵ تا ۷۰ لیتر است، اضافه کرد: این سرانه در کشورهای توسعه یافته حدود ۲۰۰ لیتر است که نشان میدهد مصرف لبنیات در کشورمان مطلوب نمی باشد.
میرزای رزاز، خواص مفید شیر و لبنیات را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مصرف شیرهایی که حداکثر ۳ درصد چربی دارند، عامل مهمی در پیشگیری افراد از مبتلاشدن به انواع بیماری ها تلقی می شود.
رئیس انجمن تغذیه ایران، با اشاره به شیوع کرونا، مصرف مواد لبنی را برای تقویت سیستم ایمنی بدن مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: مهم ترین راهکار مقابله با بیماری های ویروسی و عفونی، تقویت سیستم ایمنی بدن است که در این بین، نقش لبنیات را نمی توان منکر شد.
وی اظهار داشت: محصولات لبنی که در کارخانجات صنایع غذایی کشور تهیه و تولید می شود، کاملا مطمئن و سلامت است. بنابراین، سفارش ما به هموطنان، استفاده از محصولات لبنی پاستوریزه و استرلیزه است.

1399/06/12
08:34:13
5.0 از 5
1728
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری , تغذیه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است