اخطار زالی نسبت به دورهمی های شب یلدا

اخطار زالی نسبت به دورهمی های شب یلدا به گزارش مین فود فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران از افزایش ترددهای درون شهری نسبت به هفته قبل اطلاع داد و اظهار داشت: وضعیت تهران نگران کننده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر زالی اظهار نمود: در ۴۸ ساعت اخیر شاهد ازدحام و شلوغی قابل توجهی بودیم؛ طبق گزارش ها تردد مرکزی و درون شهری نسبت به هفته قبل ۱۳۵ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.
او همینطور افزود: در میزان استفاده از مترو نسبت به هفته قبل ۳۹ درصد افزایش را شاهد بودیم و فقط در ترددهای درون شهری ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد نسبت به هفته قبل ۱۲ درصد کاهش گزارش شده است.
به قول فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران، باآنکه بخشی از این شلوغی امکان دارد متاثر از تغییرات آب و هوا باشد اما این آمار نگران کننده است. به نظر می آید شرایط در تهران اخطار دهنده است.
دکتر زالی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۸۰ نفر فوت شدند که از این تعداد ۵۲ نفر PCR مثبت بودند. همینطور ۳۷۸ بیمار بستری جدید گزارش شده است که از این تعداد ۱۳۲ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. بالغ بر ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار سرپایی جدید به بخش بهداشت و درمان رجوع کردند. در مجموع ۳۴۷۰ بیمار در بخش های درمانی بستری هستند که از این تعداد۱۳۲۰ در بخش مراقبت ویژه هستند. همینطور به صورت کلی ۳۹۵ بیمار شرایط نامناسب تنفسی دارند.
وی اظهار داشت: تأثیر ازدحامی که روزهای اخیر در سطح شهر با آن مواجه بودیم در تغییر شاخص بستری بیمارستانی و مرگ و میر امکان دارد تا دو هفته دیگر هم نمایان نشود.
وی ضمن اشاره به آغاز طرح محله محوری در تهران، پیشبرد این طرح را نیازمند همکاری مردم دانست و اضافه کرد: امکان ردیابی سریع و قرنطینه سازی هوشمند بیماران در چارچوب این طرح می تواند بعنوان یک مداخله اجتماعی اثرگذار باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زالی با اشاره به اینکه پیشبینی می شود با آغاز فصل زمستان با آمار رو به افزایش مبتلا شدن رو به رو باشیم، اضافه کرد: بر مبنای مطالعات انتشار یافته بزرگ ترین سهم در انتقال بیماری را دورهمی های کوچک خانوادگی داشته است. به همین علت باید به خانواده های ایرانی با عنایت به نزدیک شدن به شب یلدا اخطار داد.
منبع:

1399/09/20
12:50:32
5.0 از 5
925
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است