آلودگی هوا از عوامل افزایش كووید-19

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

آلودگی هوا از عوامل افزایش كووید-19 سخنگوی وزارت بهداشت درباره ارتباط آلودگی هوا با افزایش بیماری های حاد و مزمن تنفسی همچون کووید-۱۹ توضیح داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: آلودگی هوا میزان صدمه پذیری دستگاه تنفسی را زیاد می کند و بعنوان زنگ خطری جدی برای بیماران مبتلا به بیماری های حاد و مزمن تنفسی و همینطور بیماران قلب و عروقی است. بر مبنای مطالعات و شواهد علمی، آلودگی هوا یکی از عوامل افزایش بیماری هایی مانند کووید-۱۹ است.
وی ادامه داد: افرادی که بیماری های زمینه ای دارند و در مناطقی با هوای آلوده زندگی می کنند، در معرض خطر بیشتر مبتلا شدن به کووید-۱۹ قرار دارند. ازاین رو سفارش ما به منظور کاهش اثرات سوء آلودگی هوا در این ایام این است که تا حد امکان در خانه بمانید و در صورت خروج از منزل، استفاده مداوم از ماسک را به صورت جد در دستور کار خود قرار دهید.
لاری افزود: از انجام فعالیتهایی مانند قدم زدن در پارک ها و دویدن در فضای آزاد به شکل جدی خودداری کرده و در منزل هم فعالیتهای روزانه خویش را کاهش دهید. ضروریست که مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان، زنان آبستن و کسانی که بیماری های زمینه ای دارند، از فعالیتهای طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.
وی اظهار داشت: همینطور سفارش می شود که غذاهای سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان شامل میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کرده و از مصرف غذاهای چرب، فست فود و غذاهای فرآوری شده خودداری شود. اگر در خانه از سیستم های تصفیه هوا استفاده می کنید، فیلترهای آنرا بموقع تمیز کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: ضمنا استفاده از سیستم های تصفیه هوای دارای سیستم ازون ساز و اشعه ماورای بنفش به هیچ عنوان سفارش نمی گردد. همینطور ضروریست که از فعالیتهایی که منجر به افزایش آلودگی هوا در فضاهای سربسته می شود، مانند روشن کردن شمع و عود جدا خودداری شود.
منبع:

1399/10/15
01:01:35
0.0 از 5
1070
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است