تاكید رئیس جمهور بر تضمین سلامت جامعه در مشاركت حداكثری در انتخابات

در جلسه كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا مطرح شد

تاكید رئیس جمهور بر تضمین سلامت جامعه در مشاركت حداكثری در انتخابات به گزارش مین فود رئیس جمهور بعد از گزارش کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا از روند واکسیناسیون در کشور تصریح کرد که با ورود محموله های جدید واکسن، تلاش شود روند واکسینه کردن حدود یک میلیون و 300 هزار نفر کادر بهداشت و درمان و همینطور افراد سالمند صدمه پذیر یا دارای بیماری زمینه ای، تا آخر سال جاری تکمیل شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی کرونا در گزارش روز پنجشنبه خود به جلسه روسای کمیته های تخصصی این ستاد به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عنوان نمود که فاز یک واکسیناسیون طبق سند ملی تدوین شده، شامل واکسینه کردن حدود ۶۴۰ هزار کادر بهداشت و درمان و حدود ۷۰۰ هزار نفر افراد سالمند صدمه پذیر یا دارای بیماری زمینه ای است.
در این گزارش عنوان شد که حدود ۴۵۰۰ مرکز درمانی و حدود ۶۰۰ بیمارستان که از قبل جانمایی شده اند، آماده انجام واکسیناسیون توسط افراد ماهر و دوره دیده زیر نظر تیم پزشکی هستند و واکسیناسیونی که برای گروه های پرخطر انجام می شود کاملا مجانی است.
کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا همینطور گزارشی را از روند تحویل محموله های بعدی واکسن کرونا و رایزنی هایی که با همکاری و مساعدت وزارت خارجه، بانک مرکزی و سایر دستگاههای ذیربط انجام گرفته، عرضه کرد.
روحانی در همین ارتباط تصریح کرد که تمامی مراحل عملیات واکسیناسیون در کشور باید دقیقا در قالب سند ملی تدوین شده، انجام گیرد و روند آن هم دقیق و شفاف به مردم گزارش داده شود بگونه ای که هیچ ابهامی در این خصوص بی پاسخ نماند.
رئیس جمهور اظهارداشت: ضروریست به صورت روشن از راه رسانه های همگانی و ظرفیت های رسانه ای کشور، جزئیات سند ملی واکسیناسیون تشریح و برای افکار عمومی تبیین شود.
روحانی اضافه کرد: همینطور ضروریست به تمامی دستگاههای ذیربط ابلاغ شود که روند اطلاع رسانی در مورد واکسن و تمامی موضوعات در رابطه با آن، باید از یک مسیر و صدای واحد و از راه سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا انجام گیرد.
رئیس جمهور به کمیته تبلیغات ستاد ملی مأموریت داد که در ارتباط با روند اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و شفافیت در مورد واکسیناسیون، دستورالعملی را برای رسانه های کشور، رسانه ملی و فضای مجازی تهیه و ابلاغ کند.
روحانی همینطور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت که طی سال قبل ایثارگرانه جان خویش را در راه سلامت مردم فدا کردند، از روند واکسیناسیون کادر سلامت و تأمین امنیت جان آنان ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت که بطور قطع ملت شریف از این مورد خوشحال و خرسند خواهند بود.
در ادامه این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، گزارش مقدماتی خویش را از روند برگزاری موفقیت آمیز مراسم گرامیداشت 22 بهمن و رعایت دستورالعمل ها عرضه و تصریح کرد که طبق مشاهدات و گزارش های اولیه، با همکاری تمامی دستگاه ها و مردم شریف ایران پروتکل های بهداشتی در این مراسم با شکوه، رعایت شده است.
رئیس جمهور هم ضمن سپاسگزاری از ملت انقلابی و شریف ایران، از هماهنگی و همکاری تمامی دستگاههای مجری، نظارتی و انتظامی این مراسم، تقدیر و تشکر کرد.
تداوم ابراز نگرانی ها از شیب ملایم افزایش شمار شهرهای زرد به علت عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و اخطار نسبت به بروز موج چهارم بیماری، عرضه گزارش نهایی قرارگاه عملیاتی در مورد پروتکل های کسب و کارهای فعال در روزهای عید و در عین حال مسافرت ها و همینطور بررسی پروتکل های تدوین شده برای مسافرانی که وارد کشور می شوند، همچون موضوعات مطرح در این نشست روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا بود.
در همین ارتباط مقرر شد که پروتکل های کسب و کارهای فعال در روزهای عید و همینطور پروتکل های در رابطه با ورود مسافران به کشور که بر مبنای توافق دستگاههای ذیربط همچون قرارگاه و وزارتخانه های راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده، برای تصویب به ستاد ملی مقابله با کرونا عرضه شوند.
روحانی ضمن اشاره به اینکه با طراحی، تدوین، اجرا و نظارت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در یکسال گذشته توانستیم خیلی از مناسبت ها و رویدادهای ملی، مذهبی و حتی آموزشی نظیر کنکور را با موفقیت برگزار نماییم و بطور قطع با استفاده از تجارب بدست آمده و در عین حال بررسی و مطالعه تجربه های بین المللی می توانیم انتخاباتی پرشکوه و با مشارکت بالای مردم همراه با تأمین سلامت جامعه در سال 1400 برگزار نماییم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید اجازه دهیم شرایط خاص کرونایی مانع از مشارکت حداکثری در انتخابات سال آینده شود ازاین رو وزیر کشور بعنوان مسئول اجرایی برگزاری انتخابات و مسئول قرارگاه مقابله با کرونا، باید با هماهنگی سایر کمیته ها، دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از همه امکانات الکترونیک، همه مراحل انتخابات 1400 را بگونه ای طراحی و اجرا نماید که همزمان با مشارکت پرشور و بالای مردم در انتخابات، سلامت جامعه هم تضمین شود.1399/11/23
23:04:31
0.0 از 5
1043
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است