آمار تكان دهنده مبتلاشدن و مرگ و میر بر اثر كرونا

آمار تكان دهنده مبتلاشدن و مرگ و میر بر اثر كرونا مین فود: بوشهر بگفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باتوجه به رشد بیماری و افزایش بی سابقه آمار مبتلاشدن و مرگ و میر نسبت به زمان اوج اپیدمی در سال قبل همه باید مسئولیت پذیر باشند تا زنجیره بیماری قطع شود.


عبدالمحمد خواجه ئیان با اشاره به اهمیت رسانه ها و موضوع اطلاع رسانی شفاف به ایسنا اظهار داشت: در طول سال ۹۹ از شروع اپیدمی تا فروردین بیشترین موارد مثبت در خرداد ماه ۹۹ بوده که ۳۷۴۰ مورد بود و در فروردین ماه امسال بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ مورد مثبت در استان بوشهر شناسایی کرده ایم که از بالاترین ماه در سال قبل سه برابر بیشتر است.
وی اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه ها حداکثر استفاده را داشته باشیم؛ الان زمان این است که همه دست به دست هم دهند تا جامعه را هشیار کنند، جان مردم در خطر است و این شوخی بردار نیست، همه باید مسئولیت پذیر باشند تا زنجیره بیماری قطع شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به آمار تکان دهنده مبتلاشدن و مرگ و میر بر اثر کرونا عنوان کرد: از شروع اپیدمی (اسفند ۱۳۹۹) تا فروردین ۱۴۰۰ بیشترین موارد مثبت کرونا را در خرداد ماه سال قبل داشتیم که ۳۷۴۰ مورد بود. در فروردین ماه امسال، تا الان تعداد ۱۰۲۱۳ نفر مورد مثبت در استان بوشهر شناسایی شده که این از بالاترین آمار در خرداد سال قبل که اوج اپیدمی بوده، حداقل سه برابر بیشتر است که خیلی آمار تکان دهنده ای است.
خواجه ئیان عنوان کرد: هم اکنون روزانه بیش از ۴۰۰ بیمار بستری در بیمارستان های سراسر استان داریم، وضعیت مرگ و میر هم در کشور و هم در استان هم نگران کننده است. آمار فعلی نشان دهنده این است که سوش جدید بیماری بسیار خطرناک و غیر قابل کنترل است. دراین زمینه همگان باید احساس مسئولیت کنند، از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی تا صنوف و افراد عادی همه یک مسئولیت و سهمی دارند.

وی با اشاره به اهمیت توقف گردش ویروس در جامعه اظهار داشت: ما ویروس را مثل توپ به هم پاس می دهیم، یعنی من به نفر دوم و او به دیگری و او هم به نفر بعد... یک جایی باید توپ را از بازی بیرون بیاندازیم، این زنجیره باید قطع شود. هنگامی که شخص آلوده است و در یک دورهمی یا تولد شرکت می کند، یا به خانواده اش سر می زند و به یک مرکز خرید می رود همه جا را آلوده میکند؛ چرخش ویروس به همین شکل اتفاق می افتد، بدین سبب همه باید کمک کنند.
این مسئول اشاره کرد: آمار روزانه مبتلاشدن و مرگ و میر کرونائی بر سر ما فریاد می زند و می گوید چه خبر است؟ بدین سبب شرایط باید کنترل شود چونکه روز به روز این موج بیشتر می شود و ظرفیت بیمارستان ها برای پذیرش کافی نیست. به هر حال جای نگرانی وجود دارد و سیستم ما به شدت در حال فعالیت است تا بتواند شرایط را مدیریت کند اما توان پاسخگویی سیستم بهداشت و درمان هم نامحدود نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینکه باید این موج شکسته و کنترل شود وگرنه خسارات خیلی زیادی به بار می آورد، افزود: تنها در هفته سوم فروردین ماه، تعداد ۳۴۶۶ مورد بیمار مبتلا به کرونا شناسایی کرده ایم که این به اندازه بالاترین میزان در سال قبل (خرداد ماه) بوده است که البته این با محدودیت کیت و مشکلات موجود و مراجعه نکردن خیلی از بیماران و مردم به سبب ازدحام و شلوغی بیمارستان ها و... است.
محمد خواجه ئیان اظهار نمود: خوشبختانه تدبیرهایی اتخاذ شده است، من دوست دارم این را بنویسید، از همه اصناف، کسبه، مردم، دسته جات مذهبی و تمام افرادی که همکاری می کنند تشکر می کنم؛ ولی در برخی از نقاط استان و برخی از شهرها و شهرستان ها گزارش هایی به ما می رسد که متاسفانه پروتکلهای بهداشتی نقض می شود و همان جا محلی است که زمینه گردش ویروس را فراهم می آورد، پس خواهش من این است که همه در قبال جان همدیگر احساس مسئولیت کنند.1400/02/03
23:12:15
5.0 از 5
884
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است