تولید ۲۰ ماده مؤثره داروی های خاص از جانب دانش بنیان ها

در گفت وگو با مین فود اعلام شد

تولید ۲۰ ماده مؤثره داروی های خاص از جانب دانش بنیان ها به گزارش مین فود تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دارویی علاوه بر سنتز و تولید بیشتر از ۲۰ ماده مؤثره دارویی، موفق به تولید دو داروی خوراکی و تزریقی برای بیماری MS شده اند.


محمدامین رضوانفر، مدیر عامل یکی از شرکتهای دانش بنیان تولیدکننده دارو در گفتگو با ایسنا، با اعلان اینکه بیشتر از ۲۵ محصول در این شرکت به تولید رسیده است، اظهار داشت: تمرکز اصلی این شرکت تولید مواد اولیه دارویی است که با مقدار تولید کم، ارزش افزوده بسیار بالایی دارند.
وی با اعلان اینکه این داروها برای درمان بیماری های خاص مانند MS، سرطان و دیابت و نورودژنراتیو هستند، افزود: تابحال بیشتر از ۱۰ محصول دانش بنیان را به تولید رساندیم و هم اکنون بزرگترین تولیدکننده پپتیدهای دارویی در کشور هستیم.
رضوانفر، تولید پپتیدها را در حوزه سرطان چون تخمدان و پروستات، دیابت و MS ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این شرکت تولید ماده اولیه دارویی را در دستور کار دارد و تابحال ۲۰ ماده ساخته شده دارویی تجاری سازی شده است.
وی ماده اولیه دارویی خط مقدم را تاثیرپذیری از اعمال تحریم ها دانست و اظهار داشت: ازاین رو ما در این عرصه برنامه ریزی هایی را انجام دادیم و مسیر این شرکت بگونه ای ترسیم شده است که بخش عظیمی از محصولات دانش بنیان ما در زمینه سنتز مواد مؤثره دارویی، تولید فرمولاسیون دارویی و توسعه دانش فنی محصول نهایی داروهای خاص است.
رضوانفر با اشاره به برنامه ریزی های این شرکت برای صادرات محصولات دانش بنیان دارویی، توضیح داد: ما برای صادرات ۲ دارو برای درمان بیماران مبتلا به MS در حال برنامه ریزی هستیم که یکی از آنها داروی "گلاتیرامر استات" برای درمان بیماری MS است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه داروی گلاتیرامر استات تنها داروی پپتیدی تزریقی برای بیماری ام اس است، افزود: علاوه بر آن برای صادرات داروی خوراکی "فینگولیمود" بعنوان نخستین داروی خوراکی بیماری MS در حال ارزیابی هستیم.
وی اشاره کرد: از آنجایی که اولویت ما تأمین نیازهای سلامت کشور است، ازاین رو رفع نیازهای دارویی سیستم سلامت کشور در صدر برنامه های این شرکت است.
منبع:

1400/02/09
13:06:09
5.0 از 5
699
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است