شاخصهای كلیدی در ابتلای سریع به سرطان روده

شاخصهای كلیدی در ابتلای سریع به سرطان روده مین فود: سرطان روده همچون بیماریهایی است که شیوع آن در بین افراد کمتر از 50 سال بالا رفته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، تحقیقات نشان می دهد: برخی شاخصهای سبک زندگی از قبیل مصرف زیاد گوشت قرمز و مصرف الکل می تواند در افزایش موارد مبتلاشدن به سرطان روده نقش داشته باشد.
پژوهشگران آمریکایی می گویند: موارد مبتلاشدن به سرطان روده در افراد زیر ۵۰ سال در خیلی از کشورها رو به افزایش است اما دلیلهای این افزایش به خوبی شناسایی نشده و این مطالعه، نخستین اقدام در شناسایی این عوامل بوده که نشانه هایی را برای تشخیص افرادی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، در اختیار قرار می دهد.
پژوهشگران بمنظور بررسی این مساله که چه شاخصهای سبک زندگی در بروز سرطان روده در افراد جوان نقش دارند به ارزیابی ۱۳ تحقیق پرداختند که شامل افراد کمتر و بیشتر از ۵۰ سال مبتلا به این سرطان و افراد سالم بوده است.
بگفته آنها علاوه بر خوردن گوشت قرمز بیشتر و مصرف مواد الکلی، افرادی که شروع سریع سرطان روده بزرگ در آنان تشخیص داده شد از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDS) مانند آسپرین بطور منظم مصرف نمی کردند. مصرف روزانه دُز پایینی از آسپرین می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان روده را کم کند.
همه این عوامل می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان روده بزرگ را بعد از ۵۰ سالگی افزایش دهد. در مقابل، شاخص توده بدنی و استعمال دخانیات هرچند از شاخصهای خطرزا در شروع زودهنگام سرطان روده به حساب نمی آیند اما در مجموع می تواند در مبتلاشدن به این سرطان در سنین بالاتر تاثیر داشته باشد.
به گزارش مین فود به نقل از مدیسن نت، همین طور پژوهشگران دریافتند افرادی که به میزان کافی از مواد غذایی سرشار از فیبر مصرف نمیکنند بیشتر احتمال دارد به سرطان روده گرفتار شوند و این خطرات میان زنان و مردان مشابه است.
منبع:

1400/03/04
09:45:51
5.0 / 5
418
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است