روند واكسیناسیون كرونا كند است

امیر حسین قاضی زاده هاشمی:

روند واكسیناسیون كرونا كند است مین فود: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، روند واکسیناسیون کشور را باتوجه به وسعت آن کند دانست.


امیر حسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه هشتمین انتخابات نظام پزشکی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، اظهار داشت: باتوجه به وسعت ایران روند واکسیناسیون ما کند است و هر بیماری در هر نقطه ای دیده می شود مدتی بعد هم به کشور ما می رسد. باید با قدرت بیشتری واکسیناسیون را دنبال نماییم.
وی درباره تولید واکسن ایرانی کرونا بوسیله چند پلتفرم، اظهار نمود: بخش خصوصی و بخش تحقیقاتی وارد این مقوله شدند و این مساله دولت نیست. هر پلتفرمی و هر شرکنی زودتر به نتیجه برسد دولت محصولش را می خرد و این اشکالی ندارد که شرکت های مختلف کار کنند. البته مجموعه پلت فرم ها اگر به تولید صنعتی هم برسند بازهم نیاز ما را برآورده نمی کنند بعلاوه آنکه تولید چند واکسن یک سرمایه گذاری خوب صادراتی هم خواهد بود. دولت هم که می خواهد از خارجی ها بخرد، خب از شرکت ایرانی خرید می کند. مسئله مهم این است که روند باید سرعت گیرد.
قاضی زاده هاشمی درباره انتخابات نظام پزشکی و وظایف تیم جدید این سازمان، اشاره کرد: نظام پزشکی سازمانی صنفی است که وظایفش طبق قانون مشخص است و باید در همان حیطه عمل کند.
وی در خاتمه درباره تیم جدید وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، اشاره کرد: نخستین اولویت دولت جدید و به ویژه وزارت بهداشت، مدیریت کرونا است چون کرونا کل ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... را در کشور تحت تاثیر قرار داده است و مهم ترین کار باید کنترل کرونا و سپس ارتقای کمی و کیفی خدمات بهداشتی درمانی و کاهش هزینه ها باشد.
منبع:

1400/04/26
09:25:06
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است