فیبرهای غذایی به یک اندازه برای بدن مفید نیستند

مطالعات نشان می دهد؛

فیبرهای غذایی به یک اندازه برای بدن مفید نیستند به گزارش مین فود همه فیبرهای غذایی فایده یکسانی ندارند؛ فیبر غلات، و نه فیبرهای میوه یا سبزیجات، با التهاب کمتر مرتبط هستند. فیبر غلات با خطر کمتر بیماری قلبی عروقی مرتبط می باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشکده میلمن کلمبیا بررسی کردند که آیا مصرف فیبر غذایی با کاهش التهاب در افراد مسن مرتبط می باشد و آیا فیبر رابطه معکوس با بیماریهای قلبی عروقی دارد یا خیر.
نتایج نشان داد که فیبر کل، و بطور خاص فیبر غلات، و نه فیبر میوه یا سبزیجات، بطور مداوم با التهاب کمتر و بروز بیماری قلبی عروقی کمتر مرتبط می باشد. تا حالا اطلاعات محدودی در مورد ارتباط بین فیبر و التهاب در بین افراد مسن وجود داشته است که در مقایسه با افراد جوان دارای میزان بالاتر التهاب هستند.
این تحقیق شامل داده هایی از یک گروه بزرگ و مشخص از افراد مسن، با داده های دقیق در مورد دریافت رژیم غذایی، التهاب، و ابتلاء به بیماری قلبی عروقی است.
از ۴۱۲۵ بزرگسالی که از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۰ در مطالعه سلامت قلب و عروق ثبت نام کردند، شرکت کنندگان یک پرسشنامه در مورد رژیم غذایی دریافت نمودند که در هنگام ثبت نام برای افرادی که بیماری قلبی عروقی نداشتند اجرا شد و سپس از لحاظ ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی (سکته مغزی، انفارکتوس میوکارد، و مرگ آترواسکلروتیک قلبی) تا ژوئن ۲۰۱۵ پیگیری شدند. نمونه های خون برای نشانگرهای التهاب مورد بررسی قرار گرفتند.
دکتر «روپاک شیواکوتی»، استادیار اپیدمیولوژی از دانشکده میلمن کلمبیا، اظهار داشت: «مصرف بیشتر فیبر رژیمی با کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی مرتبط می باشد. یک فرضیه رایج این است که مصرف فیبر بیشتر التهاب را می کاهد و متعاقباً منجر به کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی می شود. اما یافته های این مطالعه نشان میدهد که یک نوع خاص از فیبر غذایی یعنی فیبر غلات و نه فیبر میوه یا سبزیجات با التهاب کمتر مرتبط می باشد.»
اگرچه داده هایی وجود دارد که نشان میدهد فیبر بطور کلی ممکنست با بهبود عملکرد روده، اصلاح رژیم غذایی و سیری (به عنوان مثال، کاهش مصرف چربی)، و بهبود متابولیسم پروفایل لیپید و گلوکز، اثرات ضد التهابی داشته باشد، اما این داده ها در مورد فیبر غلات صدق می کند و نه فیبر میوه و سبزیجات.»
محققان بر انجام مطالعات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1401/01/23
10:45:34
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است