همه چیز درباره ی لانگیا، ویروس جدید در چین

همه چیز درباره ی لانگیا، ویروس جدید در چین مین فود: یک اپیدمیولوژیست درباره ی ویروس جدیدی که به عنوان لانگیا در چین مطرح گردیده است، توضیحاتی ارائه نمود.دکتر حمید سوری در گفت و گو با ایسنا، درباره ویروس جدیدی که به عنوان لانگیا مطرح گردیده است، اظهار داشت: ویروسی که بتازگی با نام لانگیا مطرح شده، همچون ویروس هایی است که در وضعیت تغییرات ژنتیکی و بیولوژیکی که رخ می دهد، اتفاق افتاده است. البته این ویروس هنوز یک الگوی جهانی پیدا نکرده است، اما از آنجا که مقداری حساسیت نسبت به این ویروس ها و بیماریها بالا رفته، طبیعتا جامعه مقداری نسبت به موضوع حساس تر است. بدین سبب لانگیا خیلی مساله حاد جهانی نیست که جای نگرانی داشته باشد.

وی اضافه کرد: آنچه که به عنوان لانگیا در چین دیده شده، ویروسی است که احتمال می رود که در آینده به یک عامل بیماری زایی تبدیل گردد که منجر به یک پاندمی شود. عملا لانگیا ویروس جدیدی شمرده می شود و الگوی آنرا به خوبی نمی شناسیم. تا حالا طبق گزارشاتی که انجام شده، این ویروس ده ها نفر را مبتلا کرده و ۳۰ تا ۴۰ نفر هم ابتلای شدید داشته اند. البته تا حالا فوتی نداشته است.
منشاء لانگیا
سوری با اعلان اینکه بنظر می رسد سرعت پخش آن بالاست و می تواند به اندازه کووید کشنده باشد، اظهار داشت: منشاء این ویروس از نوعی موش خاص است که نوعی حشره خوار بوده و به آن Shrew گفته می شود. البته در سایر حیوانات هم مانند بز، سگ و گربه و... هم ممکنست با میزان کمتری دیده شود. به صورتی بیماری مشترک بین حیوان و انسان است و از حیوان به انسان منتقل می شود.
هنوز انتقال انسان به انسان از لانگیا گزارش نشده است
وی با اعلان اینکه هنوز انتقال انسان به انسان این ویروس گزارش نشده است، اظهار داشت: البته این هشدار وجود دارد که با گسترش بیماری در میان انسان ها انتقال انسان به انسان آن هم ایجاد شود. افرادی که تا حالا این بیماری در آنها گزارش شده است، هیچ ارتباط مشترکی باهم نداشتند و اعضای خانواده شان هم مبتلا نشدند.

سوری افزود: چین کشوری است که سرایت این بیماریها در آن بالاست. یکی از دلایلش این است که در آنجا مصرف مواد مختلف و انواع حیوانات متداول می باشد و به همین دلیل طبیعتا احتمال شکل گیری بیماریهای خاصی در آنجا زیاد است. از طرفی هم گفته می شود که از برخی لابراتوار ها در چین که روی این ویروس ها کار می کنند، گاهی اوقات خواسته یا ناخواسته این ویروس ها به بیرون سرایت کرده و دردسر ایجاد می کنند.
علائم لانگیا
وی با اعلان اینکه لانگیا از خانواده ویروس های RNA است و خاصیت های خاصی دارد، اظهار داشت: خستگی، بی حالی، بی رمقی با اهمیت ترین خاصیت این بیماری است. در عین حال تب، سرفه، سردرد، دردهای عضلانی و... نیز در مبتلایان دیده شده است. البته تعدادی از مبتلایان هم بدون علامت بودند. ویروس هم عملا درمان اختصاصی ندارد و عمدتاً درمان علامتی خواهد بود.
عمده موارد لانگیا در چین و تایوان
سوری اشاره کرد: حالا خیلی درباره ی این ویروس اطلاعات مبسوطی نداریم. عمدتاً مواردی که دیده شده در چین و تایوان بوده است. تحقیقات هم خصوصاً در تایوان و چین در حال انجام می باشد. در کشور ما خوشبختانه تا حالا موردی نبوده، اما در این شرایط سیستم بهداشتی باید هوشیاری خودش را افزایش دهد. فعلا این ویروس در مرحله ای نیست که بخواهد در جامعه نگرانی بوجود آورد.

وی اظهار داشت: بعید بنظر می رسد که این بیماری خاصیت پاندمی مانند کووید ۱۹ را داشته باشد. بالاخره کرونا بوسیله قطرات تنفسی و از انسان به انسان منتقل می شود، اما در این ویروس هنوز انسان به عنوان منبع انتقال شناخته نشده است و بیش از حیوان به انسان منتقل می شود.

منبع:

1401/05/29
10:35:14
5.0 از 5
297
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درد
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است