ایتالیا و اسپانیا از دوران کرونا عبور کردند

ایتالیا و اسپانیا از دوران کرونا عبور کردند به گزارش مین فود، آمارهای جدید انتشار یافته از جانب ایتالیا و اسپانیا حاکی از بازگشت آمارهای گردشگری این دو کشور به دوران قبل از همه گیری کروناست.


به گزارش مین فود به نقل از تراول دیلی مدیا، در سال ۲۰۲۲، بازار کلی گردشگری در ایتالیا به آمارهای قبل از همه گیری کرونا نزدیک شد و مسافران خارجی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ تقریبا دوبرابر افزوده شده که با افزایش رونق در همهبخش های صنعت توریسم از آژانس های مسافرتی تا مجریان تور همراه بوده است.
ایتالیا همچون کشورهای اروپایی است که با وجود شرایط فعلی ناشی از شیوع کرونا و انواع جدید آن و حمله روسیه به اکراین، خسارت هایی جزیی را تجربه کرده است.
پارسال میلادی، بخش گردشگری در ایتالیا پیشرفت قابل توجهی داشته است. با این وجود، همچنان در معرض چالش های قابل توجهی بوده است و بر مبنای ارقام عرضه شده توسط دفتر آمار ایتالیا، برای بازه زمانی ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲، در مجموع ۷۴.۱ درصد افزایش تعداد اقامت های شبانه در مقایسه با آمار سال ۲۰۲۱ ثبت شده است.
شهروندان آلمان، سوئیس، اتریش، هلند و دانمارک که در مجموع ۷۵ درصد از کل بازدیدکنندگان خارجی را می سازند، به ترتیب بیشترین سهم را در مسافرت اتباع خارجی به ایتالیا داشته اند.
همینطور بر مبنای آمار رسمی انتشار یافته، کشور اسپانیا در سال ۲۰۲۲ در مجموع از ۷۱.۶ میلیون توریست میزبانی کرده که تنها ۱۴.۳ درصد کمتر از تعداد گردشگران مورد استقبال در سال ۲۰۱۹، سال پیش از شیوع همه گیری است.
بهبود گردشگری خارجی در طول سال ۲۰۲۲ در اسپانیا روند ثابتی داشته است و بعد از یک شروع بسیار بد به علت تاثیر سویه امیکرون، آمارها باردیگر از ماه می ۲۰۲۲ آغاز به افزایش کرده و از آن زمان پیشرفت مداومی داشته است.
با این وجود، میزان هزینه کرد مسافران ورودی به اسپانیا در مجموع به بیشتر از ۸۷ میلیون یورو رسیده است که ۵.۳ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. صنعت توریسم ۱۲.۶ درصد از کل تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می داد. در سال ۲۰۲۱ این رقم ۱۲.۲ درصد و در سال ۲۰۲۰ تنها ۵.۸ درصد بود.
بیشترین شمار گردشگران ورودی به اسپانیا از بریتانیا (۱۵.۱ میلیون) و بعد از آن فرانسه (۱۰.۱ میلیون) و آلمان (۹.۷۶ میلیون) بوده اند.
منبع:

1401/11/17
13:19:01
5.0 از 5
212
تگهای خبر: پیشرفت , تجربه , صنعت , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است