نوشابه های رژیمی سبب افزایش سطح انسولین می شوند

محققان می گویند؛

نوشابه های رژیمی سبب افزایش سطح انسولین می شوند مین فود: یک مطالعه جدید نشان داده است که هر دو نوع نوشابه های گازدار عادی و رژیمی می توانند سطح انسولین بزاقی را بالا برند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، تعدادی از افراد نوشیدنی های گازدار عادی را با نوشیدنی های رژیمی جایگزین می کنند، اما اثرات طولانی مدت آنها بر سلامتی معلوم نیست.
یک مطالعه جدید نشان داد که هر دو نوع نوشابه های گازدار عادی و رژیمی موجب افزایش سطح انسولین بزاقی می شوند.
نتایج حاکی از لطمه احتمالی مصرف بیش از اندازه و نوشابه های معمولی و رژیمی است. با این وجود، تحقیقات بیشتری دراین زمینه مورد نیاز است.
محققان برای مدت طولانی آسپارتام را در بزاق تشخیص دادند. این نشان میدهد که در یک بازه زمانی طولانی تر این ماده در بدن باقی می ماند و بدین سبب می تواند بطور بالقوه پاسخ بدن به شیرین کننده را تحت تأثیر قرار دهد.
محققان در ادامه دریافتند که پس از مصرف نوشابه معمولی و رژیمی، سطح انسولین بزاقی بیشتر می شود. آنها خاطرنشان کردند که سطح انسولین بزاق ممکنست با سطح سرمی انسولین ارتباط داشته باشد.
آنها همین طور دریافتند که افزایش سطح آسپارتام بزاقی با مصرف نوشابه رژیمی با افزایش سطح انسولین بزاقی ارتباط دارد.
به گفته پژوهشگران، قرار گرفتن در معرض انسولین طولانی مدت و نامناسب می تواند منجر به عوارض میکرو و ماکروواسکولار در رابطه با عوارض و افزایش مرگ و میر در دیابتی ها همچون رتینوپاتی، نوروپاتی، بیماری کلیه، انفارکتوس میوکارد و سکته مغزی شود.

1402/06/28
21:32:58
5.0 از 5
280
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , شیر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است