مولتی ویتامین ها در افزایش طول عمر بی تاثیرند

نتایج یك مطالعه نشان می دهد؛

مولتی ویتامین ها در افزایش طول عمر بی تاثیرند مین فود: به گزارش مین فود، مطالعه ای متشکل از حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر نشان داده است که استفاده از مولتی ویتامین جهت کمک به عمر طولانی تر، هیچ سودی ندارد.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان پی بردند در بین افرادی که سابقه بیماری های مزمن عمده ندارند، شواهدی برای پشتیبانی از بهبود طول عمر در بین بزرگسالان سالمی که به صورت منظم مولتی ویتامین مصرف می کنند، وجود ندارد.
در این مطالعه، محققان مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده داده های سه مطالعه آینده نگر را با میانگین ۲۷ سال پیگیری تحلیل و بررسی کردند.
بیش از ۳۹۰۰۰۰ بزرگسال سالم در این مطالعات ثبت نام کردند و میانگین سنی آنها در هنگام ورود به مطالعه حدود ۶۱ سال بود. محققان داده هایی را در مورد مصرف مولتی ویتامین شرکت کنندگان جمع آوری کردند.
در طول تقریبا سه دهه پیگیری، تقریبا ۱۶۵۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان جان خویش را از دست دادند. حدود ۵۰۰۰۰ مرگ ناشی از سرطان، حدود ۳۵۰۰۰ مرگ ناشی از بیماری قلبی و ۹۲۷۵ مرگ ناشی از سکته مغزی بوده است.
با این حال، گروه تحقیق به هیچ ارتباطی بین مصرف مولتی ویتامین و احتمال مرگ افراد در طول دوره مطالعه پی نبردند.
در واقع، محققان خاطرنشان کردند: «ما دریافتیم که مصرف روزانه مولتی ویتامین در مقابل عدم استفاده با ۴ درصد خطر مرگ و میر بیشتر مرتبط است».
تیم تحقیق تصریح کرد که یافته های جدید بعد از چند مطالعه که هیچ فایده ای از استفاده از مولتی ویتامین برای کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، سرطان یا مرگ و میر گزارش نکرده اند به دست آمده است.
در حالی که این مطالعه هیچ اثری از مولتی ویتامین ها بر احتمال مرگ زودهنگام افراد نشان نداد، تیم تحقیقاتی تصریح کرد که "ما نمی توانیم این احتمال را که مصرف روزانه مولتی ویتامین امکان دارد با سایر نتایج سلامت در رابطه با افزایش سن ارتباط داشته باشد، منع نماییم."


منبع:

1403/04/21
12:17:10
5.0 از 5
88
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سرطان , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است