آلرژی به شیر گاو در كودكان منجر به كوتاه قدی آنان می گردد

محققان می گویند؛

آلرژی به شیر گاو در كودكان منجر به كوتاه قدی آنان می گردد مین فود: مطالعه جدید نشان داده است كودكانی كه به شیر گاو آلرژی دارند با ریسك بالا كوتاه قدی و وزن پایین در طول دوره پیش از نوجوانی روبرو هستند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، طبق اعلام مركز كنترل و پیشگیری از بیماری ها آمریكا، هشت گروه مواد غذایی عامل ۹۰ درصد واكنش های جدی آلرژیك همچون شیر، تخم مرغ، ماهی، صدف، گندم، سویا، بادام زمینی و مغزیجات درختی هستند.
مطالعه نشان داد كودكانی كه به شیر گاو آلرژی داشتند در مقایسه با كودكان دارای آلرژی به بادام زمینی و مغزیجات درختی، دارای میانگین وزن و قد پایین تری بودند.
«كارن رابینز»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان نظام سلامت ملی كودكان، در این باره می گوید: «این كمبود رشد در رده سنی ۵ تا ۸ سال و ۹ تا ۱۲ سال بسیار قابل توجه است.»
به گفته محققان، آلرژی به شیر گاو می تواند باعث محرومیت از مصرف طیف وسیعی از گزینه های غذایی در اوایل دوران كودكی، زمانی كه بدن كودك در معرض مجموعه ای از فرایندهای رشد است، شود.
رابینز در ادامه می افزاید: «ما از مطالعات قبلی دریافتیم كه در میان كودكان مبتلا به آلرژی های غذایی، مجموعه ای از كمبودها و نقایص وجود دارد و كودكان مبتلا به آلرژی به شیر گاو در معرض بیشترین ریسك هستند.»
به گفته وی، «آنها در رژیم غذایی شان شیر گاو ندارند. در محتوای خیلی از محصولات خوراكی هم شیر وجود دارد و بدین ترتیب مصرف انواع گوناگون مواد خوراكی كه می تواند برای كودك در حال رشد مفید باشد، محدود می گردد.»

1396/12/24
18:53:16
5.0 از 5
4500
تگهای خبر: شیر , غذا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است