40 پایگاه پزشكی به زائران اربعین در مهران خدمت رسانی می كنند

40 پایگاه پزشكی به زائران اربعین در مهران خدمت رسانی می كنند مین فود: ایلام - معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی استان ایلام اظهار داشت: همزمان با ایام اریعین 97 پیش بینی های لازم برای استقرار 40 مركز فوریت های پزشكی 115 در مسیرهای منتهی به مرز بین المللی مهران صورت گرفته است.


دكتر مهتاب شاهماری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كمیته سلامت با هفت كارگروه عرضه خدمات پزشكی درمانی به زائران حسینی بر عهده دارد و كارگروه دارو و تجهیزات پزشكی به لحاظ اهمیتی كه دارد از هم اكنون فراخوان ها و آماده باش ها را اعلام نموده است.
وی اضافه كرد: 10 شبكه بهداشت و درمان، 12 بیمارستان، حدود 40 پایگاه ثابت مركز فوریت های پزشكی 115 و بیش از 30 پایگاه موقت در روزهای اربعین حسینی به زائران خدمات رسانی خواهند كرد.
معاونت غذا و دارو استان ایلام اظهار نمود: سال گذشته هفت میلیارد ریال در حوزه خدمات سرپایی به بیماران در مرز بین المللی مهران هزینه شد و امسال پیش بینی می گردد این میزان به 10 میلیارد ریال افزایش یابد.
شاهماری خاطرنشان كرد: وظیفه تامین دارو و ملزومات مصرفی پزشكی در حوزه پیش بیمارستانی، بیمارستانی، پایانه مرزی و در پایگاه های سلامت در راه اربعین بر عهده این كمیته است و تمامی مراكز در این حوزه ها آماده عرضه خدمت هستند.
وی در مورد اقدامات انجام شده برای ایمنی غذایی در اربعین هم اظهار داشت: یك آزمایشگاه كنترل مواد خوراكی در شهرستان مهران مستقر می گردد كه با همكاری معاونت بهداشتی نمونه های خوراكی گرفته شده و در اسرع وقت پاسخ آزمایشات برای تصمیم گیری در مورد توزیع و یا عدم توزیع این مواد عرضه خواهد شد.
7177/6119


1397/05/23
14:02:13
5.0 از 5
4662
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است