كودكان با خوردن ماهی باهوش تر می شوند

محققان پی بردند؛

كودكان با خوردن ماهی باهوش تر می شوند مین فود: یافته های جدید نشان داده است مصرف هفته ای یكبار ماهی منجر به خواب بهتر و افزایش IQ كودكان می گردد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه پنسیلوانیا كودكانی كه حداقل یكبار در هفته ماهی می خورند دارای IQ بالاتری هستند؛ نتایج نشان داد IQ این كودكان تحت مطالعه نسبت به كودكانی كه كمتر ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند، ۵ نمره بالاتر بود. همینطور این كودكان خواب بهتری هم داشتند.
جیانگ هونگ لیو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگر والدین می خواهند كودك شان سالم بوده و عملكرد بهتری داشته باشند، باید هفته ای یكبار ماهی را در رژیم غذایی فرزندشان بگنجانند. »
به گفته محققان، فایده مصرف ماهی از لحاظ افزایش IQ و بهبود كیفیت خواب ناشی از اسیدهای چرب اُمگا۳ موجود در خیلی از انواع ماهی است.
تیم تحقیق در این مطالعه عادات غذایی بیش از ۵۰۰ دختر و پسر ۹ تا ۱۱ سال را در چین بررسی كردند. همینطور والدین این كودكان هم به سوالاتی در مورد كیفیت خواب كودك شان پاسخ دادند.
محققان دریافتند كودكانی كه حداقل هفته ای یكبار ماهی می خوردند در مقایسه با كودكانی كه به ندرت ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند در آزمایش هوش ۴. ۸ نمره بالاتری داشتند. همینطور مشخص شد این كودكان دارای خواب بهتری هم هستند.
ماهی منبع خوب پروتئین كم چرب و مملو از اسیدهای چرب ضروری امگا۳ است. به قول محققان این اسیدها به شدت در مغز تجمع كرده و نقش مهمی در عملكرد نورولوژیكی ایفاء می كنند. این اسیدچرب برای مغز، چشم و رشد نورولوژیكی جنین ضروری است. همینطور برای سلامت چشم، قلب و مغز افراد بزرگسال هم ضروری است و باعث كاهش التهاب سیستماتیك می گردد.

1396/10/04
23:57:56
5.0 از 5
4888
تگهای خبر: غذا , كیفیت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است