52 پاتوق مصرف مواد مخدر در ایلام شناسایی شد

52 پاتوق مصرف مواد مخدر در ایلام شناسایی شد به گزارش مین فود معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان ایلام اظهار داشت: 52 پاتوق مصرف مواد مخدر در استان ایلام شناسایی و این افراد تحت كنترل و آموزش قرار گرفته اند.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا، دكتر راضی ناصری فر روز سه شنبه در نشست رسانه ای و خبری هفته اطلاع رسانی ایدز اظهار نمود: انجام ازمایش ایدز باید در جامعه نهادینه شود و همه باید بدانند اینگونه آزمایش ها برای اطلاع از سلامتی آنان است.
وی با اشاره به اینكه گسترش بیماری ایدز ریشه در انكار و جهل دارد، اضافه كرد: باید نگرش جامعه نسبت به این بیماری تغییر كند و باید با آموزش این نگرش را اصلاح كرد.
دكتر ناصری فر اظهار داشت: ایدز یك بیماری نوپدید و عفونی است كه توسط ویروسی بنام HIV تولید می گردد و سیستم ایمنی بدن و گلبول های سفید را مورد حمله قرار می دهد.
وی راه های انتقال بیماری ایدز با استفاده از سرنگ مشترك و وسایل تیز و برنده آلوده به ویروس، تماس جنسی با فرد مبتلا به ایدز، انتقال خون و فرآورده های خونی و انتقال از مادر مبتلا به ایدز به فرزند عنوان نمود.
ناصری فر خاطرنشان كرد: انتقال ایدز از طریق فرآورده های خونی صفر درصد است و در 6 ماهه نخست امسال بیشتر از چهار هزار و 670 تست ایدز توسط مركز بهداشت استان انجام شده است.
وی افزود: سه مركز مشاوره در استان وجود دارد كه آموزش های تاثیرگذاری برای پیشگیری از انتقال بیماری انجام داده اند.
به گفته ناصری فر اتوبوس انجام تست سریع در سطح شهر مستقر شده و به صورت مجانی به شهروندان خدمات عرضه می دهد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی راه های پیگیری از این بیماری را اجتناب از رفتار جنسی ناسالم و پرخطر، عدم استفاده از سرنگ مشترك در معتادان تزریقی و اطمینان از استریل بودن وسایل دندانپزشكی و استفاده از وسایل تیز و برنده یكبار مصرف در آرایشگاه ها و مراكز حجامت، تاتو، خالكوبی و عدم مصرف قرص های محرك و روان گردان و مواد مخدر برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر عنوان نمود.
7180/6119


1397/09/13
17:06:52
5.0 از 5
4699
تگهای خبر: ایمنی , برند , بیمار , بیماری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است