نوشابه های رژیمی خطر سكته در زنان یائسه را زیاد می كند

یافته محقق ایرانی دانشگاه آمریكایی؛

نوشابه های رژیمی خطر سكته در زنان یائسه را زیاد می كند به گزارش مین فود نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است مصرف نوشابه های رژیمی با بالا رفتن خطر سكته در میان زنان بعد از سن یائسگی مرتبط می باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، تحقیقات نشان داده است در مقایسه با زنانی كه كمتر از یك مرتبه در هفته نوشابه رژیمی مصرف می كنند یا اصلا نوشابه مصرف نمی كنند، زنانی كه دو بار یا بیشتر در هفته نوشابه رژیمی مصرف می كنند ۲۳ درصد بیشتر با ریسك سكته، ۳۱ درصد بیشتر با ریسك سكته ایسكمیك و ۲۹ درصد بیشتر با ریسك مبتلا شدن به بیماری قلبی روبرو هستند.
بعلاوه ریسك مرگ در آنها به هر دلیلی ۱۶ درصد بیشتر است. همینطور یافته ها نشان داده است ریسك سكته در زنان فاقد بیماری قلبی یا دیابت بیشتر از دو برابر خواهد بود.
«یاسمین موسی وار رحمانی»، استادیار دانشكده پزشكی آلبرت انیشتین آمریكا، در این باره می گوید: «تحقیق ما و سایر مطالعات مشاهده ای نشان می دهند كه مصرف نوشابه های رژیمی بی ضرر نیستند و مصرف زیاد آنها با ریسك بالاتر بروز سكته و بیماری قلبی مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، ۸۱، ۷۱۴ زن ۵۰ تا ۷۹ سال مورد بررسی قرار گرفتند. از آنجائیكه نتایج این مطالعه مربوط به زنان بعد از سن یائسگی است، در مورد مردان یا زنان جوان تر قابل تعمیم نیست.محققان تاكید می كنند آب بهترین نوشیدنی و بهترین گزینه برای نوشابه های فاقد كالری است.

1397/11/29
15:25:04
5.0 از 5
4506
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است