معدوم سازی بیشتر از ۹۸۰ هزار كیلو مواد غذایی غیربهداشتی در طرح سلامت نوروزی

معدوم سازی بیشتر از ۹۸۰ هزار كیلو مواد غذایی غیربهداشتی در طرح سلامت نوروزی به گزارش مین فود رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت از تشدید برخورد با تخلفات بهداشتی در سراسر كشور در ایام پایانی سفرهای نوروزی اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر احمد جنیدی ضمن اعلام این خبر اضافه كرد: تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی تا روز چهاردهم فروردین به ۵۲۴۶۷۵ مورد رسیده است.
وی اظهار داشت: بازرسی بهداشت محیطی از اماكن عمومی، مراكز و مدارس اسكان مسافرین نوروزی طی این مدت به ۱۵۱۴۴۱ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراكز، اماكن و رستوران های بین راهی ۲۳۹۱۲ مورد و كل بازرسی های بهدشت محیطی ۷۰۰۰۲۸ مورد بوده است.
جنیدی تصریح كرد: كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضائی تا روز چهاردهم فروردین ۹۴۶۲ مورد بوده كه از این تعداد ۶۶۰ مورد مربوط به مراكز و رستوران های بین راهی است.
رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی پلمب شده تا چهاردهم فروردین را ۲۲۷۵ مورد اعلام نمود كه ۳۰۶ مورد آن مربوط به رستوران های بین راهی بوده است.
بنابر اعلام وبدا، جنیدی اضافه كرد: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۹۸۰۳۷۹ كیلو گرم می باشد.
رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت ضمن اشاره به استفاده بازرسین بهداشت محیط از ابزار سنجش پرتابل در بازرسی ها اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۴۳۶۳۳۱ مورد بوده است.
وی تصریح كرد: از آغاز برنامه سلامت نوروزی تا چهار دهم فروردین تعداد موارد كلرسنجی آب ۴۴۹۲۳۹ مورد بوده است.1398/01/16
17:37:42
5.0 از 5
4704
تگهای خبر: آب , برنامه , رستوران , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است