مكمل های غذایی را جایگزین غذا نكنید

مكمل های غذایی را جایگزین غذا نكنید به گزارش مین فود بررسی ها نشان داده است مكمل های غذایی نه تنها باعث طول عمر نمی شوند بلكه مصرف مقدار قابل توجهی از آنها برای سلامتی ضرر دارد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در این بررسی متخصصان آمریكایی به مطالعه روی اطلاعات تغذیه ای ۳۱ هزار زن و مرد ۲۰ سال به بالا پرداختند. آنها همینطور اطلاعات مربوط به میزان مصرف مكمل های غذایی را در این افراد طی ۳۰ روز جمع آوری كردند. حدود نیمی از این افراد مكمل غذایی و یك سوم از آنان هم مولتی ویتامین مصرف كرده بودند.
متخصصان مشاهده نمودند در مدت شش سال حدود ۳۶۱۳ مورد فوتی گزارش شد كه ۹۴۵ مورد بر اثر بیماری قلبی عروقی و ۸۰۵ مورد دیگر بر اثر سرطان بوده است. این متخصصان با در نظر گرفتن دیگر فاكتورهای رفتاری و سلامت دریافتند مكمل های غذایی تاثیر روی مرگ و میر نداشته است.
این بررسی در عین حال نشان داد كه مصرف كافی ویتامین های A و K، منیزیم، روی و مس با كاهش خطر مرگ ناشی از تمامی موارد مرگ و میر مرتبط می باشد اما این در شرایطی است كه ویتامین دریافتی از راه مواد غذایی باشد. علاوه بر این معلوم شد مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم یا بیشتر از كلسیم در طول روز با افزایش ریسك مرگ و میر ناشی از سرطان مرتبط می باشد.
به گزارش نیویورك تایمز، محققان آمریكایی با عنایت به نتایج این مطالعات تاكید كرده اند كه مكمل های غذایی نمی توانند جایگزین مناسبی برای رژیم غذایی سالم باشند.1398/01/20
15:04:17
5.0 از 5
4693
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است