عرضه داروی گیاهی برای درمان زخم های گوارشی، تغییرات دائمی قوانین برهم زننده آرامش فضای تحقیق

در گفت وگو با مین فود عنوان شد

عرضه داروی گیاهی برای درمان زخم های گوارشی، تغییرات دائمی قوانین برهم زننده آرامش فضای تحقیق مین فود: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك فناوری دانشگاه تهران با استفاده از گیاهان دارویی موفق به عرضه 9 نوع دارو برای درمان زخم، سوختگی و یا اگزما شده اند و بتازگی نیز در تلاش هستند تا داروی گیاهی درمان زخم های گوارشی را وارد داروخانه ها كنند.


دكتر صدرالدین نبوی، مجری طرح در گفت و گو با ایسنا، تمركز مطالعات این شركت را تولید داروهای گیاهی دانست و اظهار داشت: گیاهان مورد استفاده در فرمولاسیون محصولات این شركت از كشت كنندگان گیاهان دارویی و فروشندگان در داخل كشور خریداری می شود و با عنایت به كثرت كشت كنندگان متخصص، نیازی به كشت این نوع گیاهان توسط شركت نیست.
وی تعداد محصولات تولیدی این شركت را ۹ داروی گیاهی نام برد و تصریح كرد: در آینده نزدیك این تعداد بالغ بر ۱۱ نوع داروی گیاهی خواهد شد.
بگفته این محقق، دو داروی گیاهی تولید این شركت در چارچوب شربت، دو فرم دارویی در چارچوب پماد، سه فرم دارویی در چارچوب كپسول و دو فرم دارویی در چارچوب شامپو دارو به بازار دارویی كشور عرضه شده است.
نبوی از عرضه دو داروی جدید در فرم شربت در آینده نزدیك آگاهی داد و تصریح كرد: جدیدترین دستاورد ما فرمولاسیون دو داروی جدید است كه یك مورد آن در درمان زخم های دستگاه گوارش و داروی دیگر در درمان گلو درد و سرماخوردگی اطفال كاربرد دارد.
وی با اشاره به تولید شامپو درمانی، توضیح داد: این شامپو با عنوان داروی "ركوبیزول" نخستین داروی گیاهی ثبت شده به فرم شامپو است كه در سازمان غذا و دارو به ثبت رسیده است. این شامپو برای درمان مواضع زخم و سوختگی و بهبودی التهابات كاربرد دارد.
این محقق افزود: در صورت شناخته شدن این محصول در سطح كشور، امكان عمومی شدن و مصرف گسترده آن وجود دارد؛ چونكه این شامپو یك نیاز مبرم را برآورده می كند، به شكلی كه در زخم بستر و در مواردی كه التهابات منتشر و غیر منتشر نظیر اگزما و كهیر در سر، صورت و بدن وجود داشته باشد، در شست و شوی روزانه این مواضع استفاده می شود و علاوه بر آن درمان هم می كند.
بگفته وی، تا پیش از تولید این محصول، افرادی كه دارای زخم، التهابات و سوختگی بودند، هیچ شوینده اختصاصی برای شست وشوی روزانه سر، صورت و بدن خود نداشتند و از شامپو بچه برای این منظور استفاده می كردند كه اختصاصی این نوع عوارض نیست.
نبوی، این شامپو دارو را یك شست وشو دهنده اختصاصی و درمان كننده سریع زخم ها و سوختگی ها توصیف كرد.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان به بیان چالش های این شركت برای توسعه دانش بنیان صنعت سلامت پرداخت و اظهار داشت: بزرگترین چالش شركت، نقدینگی و تامین مواد جانبی داروسازی است و با تشدید تحریم ها چالش ما برای تهیه مواد اولیه، بیشتر شده است.
وی بی ثباتی اقتصادی را از دیگر چالش های جدی شركت عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن ما همواره با مشكل تغییرات مداوم مقررات مواجه هستیم. توسعه دانش و گسترش تحقیقات در یك شركت مستلزم ثبات نسبی و فضایی كم تنش است و بااینكه تحریم ها و فشار خارجی وجود دارد، اما در داخل كشور مسائل بوروكراتیك و موانع خود ساخته و تغییرات دائمی قوانین كه بر هم زننده ثبات و فضای تحقیق و آرامش در شركت ها است، بیشتر از تحریم ها و مشكلات بیرونی در مقطع كنونی موثر است؛ پس توسعه دانش بنیان صنعت سلامت خواه ناخواه تحت تاثیر منفی این عوامل قرار می گیرد.
منبع:

1398/06/17
17:29:39
5.0 از 5
4624
تگهای خبر: دارو , درد , درمان , دستگاه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است