یافته جدید درباره سابقه خانوادگی كلسترول بالا و مشكلات قلبی

یافته جدید درباره سابقه خانوادگی كلسترول بالا و مشكلات قلبی به گزارش مین فود پزشكان در یك مطالعه جدید دریافته اند افرادی كه سابقه ی خانوادگیِ مبتلا شدن به كلسترول بالا دارند حتی با وجود مصرف دارو هم با خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی روبرو هستند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، باآنكه در این افراد مصرف دارو می تواند باعث كاهش سطح كلسترول بد خون شود اما خطر بروز مشكلات قلبی در افرادی كه سابقه خانوادگی كلسترول بالا دارند، همچنان وجود دارد.
بیمارانی كه گرفتار عارضه كلسترول بالا و سابقه مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی هستند نسبت به افرادی كه میزان كلسترول آنان طبیعی است نزدیك به شش برابر بیشتر احتمال دارد گرفتار حمله قلبی شوند.
حدود ۵۲ درصد از بزرگسالانی كه به علت هیپركلسترولمی فامیلی (افزایش كلسترول خون از زمان تولد) از داروهای كاهنده كلسترول مصرف می كنند همچنان میزان كلسترول بد خون آنان بالاست.
متخصصان آمریكایی به بررسی اطلاعات ۱۹۰۰ نفر با میانگین سنی ۵۶ سال پرداختند. حدود ۳۷ درصد آنان در زمان آغاز تحقیقات گرفتار بیماری قلبی عروقی و تصلب شرایین بودند. همینطور میانگین كلسترول بد خون آنان حدود ۱۴۵ میلی گرم در دسی لیتر بود و ۹۳ درصد آنان دارو مصرف می كردند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان با اشاره به اینكه خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی در افرادی با سابقه خانوادگی مبتلا شدن به كلسترول بالا كه دارو مصرف می كنند، وجود دارد، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده نشان داده است كه این دسته از بیماران باید بموقع به بیماری خود رسیدگی كنند.1398/06/27
22:36:09
5.0 از 5
4278
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است