كدام بیماران از پرداخت حق بیمه معافند؟

در گفت وگو با مین فود تشریح شد

كدام بیماران از پرداخت حق بیمه معافند؟ به گزارش مین فود معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت درباره حق بیمه پرداختی و همینطور چگونگی ارائه خدمات به بیماران خاص از جانب این سازمان بیمه گر توضیح داد.


مهرداد الهامی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: هم اكنون پنج گروه بیماری شامل بیماران تحت دیالیز، پیوند كلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت بعنوان بیماری خاص تحت پوشش قرار دارند كه بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه ای دریافت نمی كند.
وی با اشاره به اینكه بیماران خاص به صورت مجانی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند، افزود: همینطور بیماران خاص علاوه بر دریافت سایر خدمات موجود در بسته خدمات مورد تعهد، از مزایای یك بسته اختصاصی هم بهره مند هستند؛ این بسته شامل داروها، لوازم، تجهیزات و خدمات تخصصی مرتبط به نوع بیماری آنان است كه به صورت عمده به شكل مجانی به این بیمه شدگان عرضه می شود.
معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت خاطرنشان كرد: فرانشیز در بسته خدمات بیماران خاص منحصر به داروهای مربوط به بیماری ام اس است كه آن هم به صورت تعدیل شده و با فرانشیز ۱۰ درصد در اختیار بیماران قرار می گیرد.
الهامی ضمن آنكه شناسایی بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت را امكان پذیر دانست، بیان كرد: در نهایت بعد از تایید بیماری خاص، فرد می تواند از دفترچه بیماران خاص بهره برده و تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
وی در خاتمه تصریح كرد: افراد فاقد پوشش بیمه پایه هم با دارا بودن شرایط بیماری خاص می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. درحال حاضر ۷۵ هزار بیمار خاص از خدمات بیمه سلامت استفاده می نمایند كه با اینكه به لحاظ تعدادی در مقایسه با كل جمعیت تحت پوشش میزان قابل توجهی محسوب نمی شود؛ اما در حوزه هزینه ای حدود هشت درصد از مجموع هزینه های پرداختی سازمان به بسته خدمتی بیماران خاص اختصاص دارد؛ یعنی پوشش خدمات درمانی بیماران خاص سالانه بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال هزینه دارد.1398/09/27
15:09:30
5.0 از 5
4216
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است