ارزیابی جهانی شاخصهای خطرزای سبك زندگی در نوجوانان

ارزیابی جهانی شاخصهای خطرزای سبك زندگی در نوجوانان مین فود: در ارزیابی جهانی شاخصهای خطرزای سبك زندگی در نوجوانان مشخص شد از هر سه نوجوان یك نفر در معرض خطر است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان به سرپرستی پژوهشگران دانشگاه كوئینزلند در استرالیا جامع ترین تحقیق جهانی در مورد شاخصهای اصلی خطرزای سبك زندگی در بروز بیماری های غیر قابل واگیر را در نوجوانان انجام دادند.
این متخصصان اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) از ۳۰۴ هزار و ۷۷۹ دانش آموز ۱۱ تا ۱۷ ساله از ۸۹ كشور جهان را بررسی نموده و دریافتند در ۳۵ درصد نوجوانان سه یا چند فاكتور خطرزای سبك زندگی وجود دارد.
بیماری های غیر قابل واگیر از قبیل بیماری های مزمن تنفسی و قلبی عروقی، دیابت نوع دو و سرطان ها از عوامل اصلی كیفیت پایین سلامت و مرگ و میر زودهنگام است كه هفت مورد از ۱۰ مورد مرگ و میر سالانه در جهان را به خود اختصاص می دهد.
عدم مصرف كافی میوه ها و سبزیجات و نداشتن فعالیت بدنی از برجسته ترین شاخصهای خطرزای سبك زندگی در بروز بیماری های غیر قابل واگیر در بین نوجوانان است. همین طور در مجموع پسران نسبت به دختران با شاخصهای خطرزای بیشتری روبرو هستند.
در این بررسی آمده است: نوجوانان در منطقه آمریكا با بالاترین میزان شاخصهای خطرزا روبرو هستند چونكه در حدود ۵۶ درصد از نوجوانان آمریكایی سه یا چند فاكتور خطرزا مشاهده می شود و این درحالیست كه این رقم در منطقه "وسترن پاسیفیك" حدود ۴۵ درصد است.
به گزارش مدیكال اكسپرس، بگفته پژوهشگران یافته های بدست آمده نگران كننده است برای اینكه پیش زمینه های بیماری های غیر قابل واگیر اغلب از دوران كودكی خودرا نشان می دهند. خیلی از این رفتارها در دوران نوجوانی حاصل می شود و در دوران بزرگسالی نیز ادامه پیدا می كند و قرار گرفتن در معرض هر یك از این شاخصهای خطرزا می تواند با كیفیت پایین سلامت و مرگ و میر زودهنگام ارتباط داشته باشد.
منبع:

1398/10/05
22:25:21
5.0 از 5
4915
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است