پانسمان ویژه بیماران پروانه ای تا اختتام امسال تامین است

رئیس بنیاد بیماران خاص:

پانسمان ویژه بیماران پروانه ای تا اختتام امسال تامین است به گزارش مین فود رئیس بنیاد بیماران خاص از رفع مشكل تامین پانسمان بیماران پروانه ای اطلاع داد و اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده از جانب وزارت بهداشت، بیماران «ای بی» تا آخر سال برای تامین پانسمان مشكلی نخواهند داشت.


فاطمه هاشمی رفسنجانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشكلات پیش آمده درباب تامین پانسمان میپلكس در چند هفته اخیر برای بیماران «ای بی»، اظهار داشت: طبق جلساتی كه با وزارت بهداشت داشته ایم مشخص شد كه این بیماران فعلا در شرایط نامناسب قرار ندارند و طبق برنامه ریزی های انجام شده باندهای مخصوص برای این بیماران تا آخر سال خریداری شده و الان هیچ كمبودی در این خصوص وجود ندارد. پانسمان های میپلكس خریداری شده در اختیار خانه ای بی هم قرار گرفته و بیماران می توانند به شكل رایگان نسبت به تهیه آنها اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینكه حالا بیماران «ای بی» نسبت به سایر بیماران خاص وضعیت بهتری دارند، اظهار نمود: نكته مهم این است كه ما مسائل را به شكل كلی و در سطح كلان پیگیری می نماییم. درباب بیماران «ای بی» نیز اقدامات جزئی تر توسط وزارت بهداشت صورت می گیرد. طبق پیش بینی های انجام شده و با عنایت به این كه طبق آمارها این بیماران بیشتر از حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر نیستند، قطب های درمانی در مراكز استانها تعیین شده است تا بیماران با مراجعه به این مراكز خدمات و داروهای لازم را دریافت نمایند.
رئیس بنیاد امور بیماری های خاص، درباب زمینه های بروز بیماری «ای بی»، افزود: طی جلساتی كه با یك مركز تحقیقاتی در ایتالیا داشته ایم می دانیم كه حالا تحقیقات بر روی این بیماری برای شناخت دقیق تر آن شروع شده است. گاهی اوقات ازدواج های فامیلی مسبب بروز بیماری در فرزند شده و گاهی نیز در صورتیكه هم پدر و هم مادر سالم هستند، می توانند عاملی برای انتقال این ژن به فرزند خود باشند.
وی در خاتمه با اشاره به اینكه طی سالیان مختلف بیماری هایی مانند سرطان، ام اس و... را برای آن كه پوشش رایگان داشته باشند به هیات دولت پیشنهاد كردیم، اظهار نمود: اما هیچ كدام از این بیماری ها مورد قبول واقع نشده تا زمانی كه در دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی باردیگر با كوشش های پدرم بیماری «ای بی» نیز جزو بیماری های خاص شناخته شده و دارو و درمان آنها به شكل رایگان صورت می گیرد.1398/10/07
09:59:03
5.0 از 5
4298
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است