باید و نبایدهای مصرف ویتامین D برای پیش گیری از شیوع ویروس كرونا

باید و نبایدهای مصرف ویتامین D برای پیش گیری از شیوع ویروس كرونا به گزارش مین فود مازندران یك پزشك فوق تخصص بیماری های گوارشی با اعلان اینكه این روزها باتوجه به شیوع بیماری كرونا بر مصرف ویتامین های محلول در چربی مثل ویتامین D  بسیار تاكید می شود، اظهار داشت: بیشتر مردم گرفتار كمبود ویتامین D  هستند و باید اهتمام در جبران كمبود این ویتامین در بدن كرد چونكه برای مقابله با ویروس كرونا مقدار مشخصی از مصرف ویتامین D  تعریف شده است بعنوان مثال برای فرد بالغ  ویتامین D با سطح بالای 5 را می توان در نظر گرفت.


سید حسن عابدی ولوكلایی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینكه مصرف دارو در وضعیت كرونایی با ۲ نوع تفكر ایجاد می شود، اظهار نمود: یكی از این تفكرها با تفكر پیشگیرانه و یكی دیگر از این تفكرها نیز تفكر درمان های خانگی یا درمان های اولیه بوده است.
وی اشاره كرد: تاكنون هیچ درمان اثبات شده پیشگیرانه ای برای این بیماری كرونا وجود نداشته و داروی خاصی هم از نظر پزشكی و استانداردهای مقالات پزشكی برای بیماری های عفونی ویروسی تعریف نشده است.
این پزشك فوق تخصص بیماری های گوارش با اشاره به اینكه استفاده بیش از اندازه ویتامین می تواند معضلات جدیدی در بدن افراد ایجاد كند، اظهار داشت: استفاده زیاد از ویتامین های محلول در آب و هم ویتامین هایی كه در محلول چربی وجود دارند، می توانند معضلات جدیدی را در بدنمان به وجود آورند.
عابدی ولوكلایی اشاره كرد: ویتامین های محلول در آب شامل ویتامین های B و C بوده است كه مصرف زیاد آن موجب عوارض بیماری های كلیوی و اختلالات رفتاری در فرد خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه سفارش می شود مردم از مصرف خودسرانه مكمل های دارویی برای مقابله با بیماری كرونا بطور جدی اجتناب كنند، اضافه كرد: مصرف خودسرانه دارو بیماری و مشكلات گوارشی جدیدی در فرد به وجود می آورد.
این پزشك فوق تخصص بیماری های گوارشی افزود: افرادی كه این روزها به آزمایشگاه ها دسترسی ندارند، سفارش می نماییم سه روز متوالی روزانه یك عدد ویتامین ۵۰ D هزار مصرف كنند، بعد از آن سه روز به صورت هفتگی و سپس از هفتگی به ماهی یكبار این ویتامین مصرف شود.
عابدی ولوكلایی با اشاره به اینكه اگر فردی مشكوك به بیماری كرونا باشد باید وارد یك چرخه درست شود كه هم اكنون این چرخه درست برای ما تعریف شده است، اضافه كرد: از جانب وزارت بهداشت سایت هایی تنظیم و شماره تلفنی به ما اختصاص داده شد كه با مراجعه به آن می توانیم از سلامت خود توسط كارشناسان مربوطه آگاه شویم و این امر یك راهكار بسیار عالی برای اطمینان از بیماری كرونا بوده است.
وی اشاره كرد: استفاده خودسرانه دارو برای مقابله با بیماری كرونا در صورتیكه اگر علایم اولیه كرونا در بدنمان شروع شده باشد، ممكنست ما را از درمان هایی كه فعلاً تایید شده است، گرفتار مشكل و از سویی هم سیكل قرنطینه ما را خراب كند چونكه اغلب دوره انتقال این بیماری بدون علامت بوده است.
این پزشك فوق تخصص بیماری های گوارشی با اشاره به اینكه سفارش می شود افراد سالم و افراد دارای بیماری زمینه ای هم از هر گونه مصرف خودسرانه دارو را برای درمان ویروس كرونا اجتناب كنند،
اظهار داشت: امروزه گوش دادن به سایت های مختلف سبب شده هر كسی كه در منزل خود نشسته به صورت غیر حرف ای اطلاعات عجیب و غریبی را در فضای مجازی به مردم رد و بدل كند كه این امر متاسفانه بازار داغی را برای دلالان فراهم نموده است.
عابدی ولوكلایی بیان كرد: این امر سبب شده كه الان قیمت فروش داروی زینك پلاس چهار برابر شده كه متاسفانه مردم هم در این روزها بی رویه این دارو را مصرف می كنند.
وی با اعلان اینكه این ویروس مثل شلیك یك تفنگ بوده كه به صورت هدفمند از یك فرد به فردی دیگر به هدف خوردن می كند، اظهار نمود: برای محافظت از آن لازم است كه خودرا در مقابل این بیماری ایمن نگه داریم و سفارش های بهداشتی و خود مراقبتی را رعایت نماییم.
این پزشك فوق تخصص بیماری های گوارشی اشاره كرد: رعایت فاصله حدود یك و نیم متری با افراد، خودداری از روبوسی كردن با افراد، قرار دادن تهویه مناسب در داخل خانه، استفاده از ظرف معمولی پر آب بر روی بخاری جهت مرطوب كردن منازل، استفاده از بخار اكالیپتوس برای مرطوب كردن راه های تنفسی خود از عواملی هستند كه می توانند در خود مراقبتی افراد نسبت به این بیماری موثر واقع شوند.
عابدی ولوكلایی درباب استفاده از تغذیه مناسب در این شرایط بحرانی اشاره كرد: مصرف گوشت قرمز، مصرف یك یا یكی و نصف تخم مرغ در روز، مصرف شیر و سبزیجات به اندازه كافی برای مقابله با این بیماری ضروری هستند بدین سبب اهتمام شود سبزیجات را پیش از مصرف حتما با مواد ضدعفونی بشوئیم.
وی تصریح كرد: افرادی كه در مقابل این بیماری از خود مراقبت می كنند، از شلیك این گلوله در امان هستند و بدین سبب خواهشی كه از مردم داریم این است كه ماسك زدن در فضای شلوغ یا در خانواده های پر جمعیت حتما الزامی باشد تا بتوانیم از این فضای بیماری به خوبی خارج شویم.
منبع:

1399/01/10
13:50:02
5.0 از 5
3236
تگهای خبر: آب , استاندارد , بیمار , بیماری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است