مشاهده مواردی از مبتلا شدن به یك بیماری ویروسی دیگر در چین

مشاهده مواردی از مبتلا شدن به یك بیماری ویروسی دیگر در چین به گزارش مین فود در شرایطی كه جهان در كوشش برای مقابله با كروناویروس است، نگرانی هایی نسبت به همه گیری یك ویروس دیگر در چین كه می تواند كشنده باشد، بوجود آمده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، با شیوع یک ویروس جدید در چین و ابتلای چندین نفر به آن، کارشناسان به جهانیان نسبت به امکان شیوع آن اخطار داده اند.
بیشتر از ۳۷ نفر در استان شرقی جیانگسوی چین در نیمه اول سالجاری میلادی (۲۰۲۰) به "ویروس SFTS" یا Dabie bandavirus مبتلا شدند. کمی بعد مشخص شد که ۲۳ نفر دیگر هم در استان شرقی آن هوئی چین به این ویروس مبتلا شده اند.
یک زن از نانجینگ، مرکز استان جیانگسو که به این ویروس مبتلا شده بود، علائمی مانند تب و سرفه را از خود نشان داد. پزشکان در بدن او افت لکوسیت، پلاکت خون مشاهده نمودند. بعد از یک ماه معالجه، وی از بیمارستان مرخص شد.
تابحال دست کم هفت نفر در استان آن هوئی و استان شرقی چه جیانگ چین جان خویش را در اثر مبتلا شدن به این ویروس از دست داده اند. SFTS که متعلق به دسته Bunyavirus است، ویروس جدیدی نیست. چین پاتوژن این ویروس را در سال ۲۰۱۱ میلادی جدا کرده است.
ویروس شناسان معتقدند که این عفونت می تواند از راه کنه به انسان منتقل شده و از انسانی به انسان دیگر هم انتقال یابد. بیماران می توانند ویروس را از راه خون یا مخاط به دیگران منتقل کنند.
پزشکان ضمن اخطار نسبت به این مورد که نیش کنه راه اصلی انتقال است، اعلام نموده اند تا زمانی که مردم محتاط باشند، موردی برای نگرانی نسبت به شیوع چنین ویروسی نیست.
نخستین مورد مبتلا شدن به عفونت کروناویروس جدید در شهر ووهان چین در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی مشاهده شد و طی چند هفته در سرتاسر جهان گسترش یافت و یک فاجعه جهانی ایجاد کرد.
بنابر گزارش نشنال هرالد ایندیا، از همین رو انتشار ویروس جدید دیگر در چین برای جهانیان نگران کننده بوده و کارشناسان بر این عقیده اند که کشورها باید نسبت به این ویروس احتیاط کنند تا مبادا سبب بروز همه گیری دیگری شود.1399/05/19
23:22:18
5.0 از 5
1895
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است