غذاهایی كه ریسك مبتلا شدن به سرطان روده را می افزایند

یافته جدید محققان؛

غذاهایی كه ریسك مبتلا شدن به سرطان روده را می افزایند مین فود: یك مطالعه جدید نشان داده است كه خوردن گوشت قرمز، نان سفید و نوشیدنی های حاوی قند ممكن است سبب افزایش خطر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ شود.به گزارش مین فود به نقل از مهر، بررسی داده های دو مطالعه نشان داده است این مواد خوراكی همگی باعث افزایش التهاب در بدن شده و التهاب هم با احتمال بالاتر مبتلا شدن به سرطان روده مرتبط می باشد.
ادوارد جیووونوچی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این باره می گوید: «مطالعات قبلی ارتباط رژیم غذایی را با سرطان روده نشان داده اند، اما دلیل آن به خوبی مشخص نبود. »
به گمان وی و تیم تحقیقش، التهاب ناشی از تغذیه حداقل یكی از علل تاثیر رژیم غذایی می تواند باشد. به همین منظور، تیم تحقیق داده های جمع آوری شده از بیش از ۱۲۱ هزار فرد مربوط به دو مطالعه را بررسی كردند. این افراد حدود یك ربع قرن از لحاظ تاثیر احتمالی رژیم غذایی بر سلامت شان تحت نظر بوذند. شركت كنندگان هر چهار سال یكبار پرسشنامه ای در مورد تغذیه تكمیل كردند.
در طول مدت پیگیری، ۲۶۹۹ مورد مبتلا شدن به سرطان كلوركتال (روده بزرگ) گزارش شد. محققان با مقایسه رژیم غذایی این افراد دریافتند آنهایی كه بیشتر رژیم غذایی التهابی داشتند ۳۷ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان روده و ۷۰ درصد بیشتر در معرض سرطان ركتوم (مقعد) قرار داشتند.
به گفته جیووونوچی، گوشت فرآوری شده، گوشت قرمز، آرد تصفیه شده و نوشیدنی های قندی همچون مواد خوراكی در رابطه با التهاب ناشی از سرطان است.
از سوی دیگر، سبزیجات برگدار سبز، سبزیجات زرد تیره، غلات كامل، قهوه و ابمیوه طبیعی باعث كاهش التهاب می شوند.

1396/11/10
17:30:36
5.0 از 5
4693
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است