ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با بالا رفتن خطر مرگ زودهنگام

مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با بالا رفتن خطر مرگ زودهنگام محققان ارتباط بین غذا خوردن در خارج از خانه و خطر مرگ را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که غذا خوردن در محیط های خارج از منزل به صورت قابل توجهی با افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از آن ارتباط دارد.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، باآنکه بعضی از رستوران ها غذاهای با کیفیت بالا عرضه می دهند، اما کیفیت رژیم غذایی برای وعده های غذایی خارج از خانه، بخصوص از فست فودهای زنجیره ای، معمولاً در مقایسه با وعده های غذایی پخته شده در خانه پایین است.
شواهد نشان داده است که وعده های غذایی خارج از خانه دارای چگالی انرژی، چربی و سدیم بالایی هستند و میزان میوه، سبزیجات، غلات کامل و مواد مغذی محافظ مانند فیبرهای غذایی و آنتی اکسیدان ها در آنها کمتر است.
«وی بائو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آیووا، در اینباره می گوید: «شواهد نشان داده است که غذا خوردن در خارج از خانه با افزایش ریسک بیماری های مزمن مانند چاقی و دیابت و نشانگرهای زیستی سایر بیماری های مزمن همراه می باشد.»
محققان داده های حاصل از پاسخ به پرسشنامه هایی را که طی مصاحبه های حضوری خانگی از ۳۵، ۰۸۴ فرد بزرگسال ۲۰ سال به بالا را از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ تجزیه و تحلیل کردند. پاسخ دهندگان عادات غذایی خویش را همچون دفعات خوردن وعده های غذایی تهیه شده در خارج از خانه گزارش کردند. سپس محققان این گزارشات را با گزارشات مرگ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ مرتبط کردند.
محققان خطر مرگ در میان شرکت کنندگانی که معمولاً بیرون از منزل غذا می خوردند (دو وعده یا بیشتر در روز) را با افرادی که به ندرت بیرون غذا می خوردند (کمتر از یک وعده در هفته) مقایسه کردند. آنها مشاهده نمودند خطر مرگ به هر علت در افرادی که به طور عمده بیرون غذا می خوردند ۱.۴۹، مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی ۱.۱۸ و مرگ ناشی از سرطان ۱.۶۷ درصد بود.
محققان تاکید می کنند که مصرف مکرر وعده های غذایی خارج از خانه یک عادت سالم نیست و باید مردم را ترغیب کرد که وعده های غذایی بیشتری را در خانه تهیه کنند.


منبع:

1400/01/20
12:17:47
5.0 از 5
910
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است