برگزاری همایش ملی آنفولانزای فوق حاد پرندگان با حضور 400متخصص و بهره بردار كشور

برگزاری همایش ملی آنفولانزای فوق حاد پرندگان با حضور 400متخصص و بهره بردار كشور مین فود: كرج- همایش ملی آنفولانزای فوق حاد پرندگان به منظور ارتقای آگاهی بهره برداران و جلوگیری از گسترش بیماری با حضور 400 نفر متخصص و بهره بردار، اواخر بهمن ماه جاری در موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی برگزار می گردد.


به گزارش مین فود به نقل از ایرنا، معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش ملی آنفولانزای فوق حاد پرندگان در این موسسه اظهار داشت: این همایش با حضور 400 مدعو از مسئولان وزارت بهداشت، سازمان دامپزشكی، ادارات كل دامپزشكی استان ها، رئیس سازمان نظام دامپزشكی، رئیس جامعه دامپزشكان ایران، اساتید دانشكده های دامپزشكی، سازمان محیط زیست و روسای اصناف جوجه یك روزه و تخم گذار برگزار می شود.
دكتر مجتبی محرمی با اشاره به اینكه در این همایش یك روزه برای كنترل بیشتر و ارتقای آگاهی بهره برداران، آخرین یافته ها و اطلاعات مربوط به بیماری در قالب سخنرانی های تخصصی عرضه می شود، اضافه كرد: دكتر محمد مهدی گویا رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در مورد 'تاثیر آنفولانزا بر بهداشت انسانی' صحبت می كند.
وی تصریح كرد: از موسسه رازی هم دكتر شوشتری در مورد 'بررسی مولكولی عامل آنفولانزای حاد اخیر دارای سویه H5N8' و دكتر فلاح درباره 'عوامل موثر بر چرخش ویروس آنفولانزای H5N8' به بیان مطالب تخصصی می پردازند.
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همینطور از برگزاری پنل تخصصی با حضور كلینیسین های مطرح اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در این همایش به منظور بررسی دقیق تر این بیماری، از كلینیسین هایی كه اكنون در فیلدها و مرغداری ها مشغول به كار بوده و با بیماری به صورت مستقیم مواجهند، دعوت شده است تا تجربیات خویش را در اختیار متخصصان و بهره برداران قرار دهند.
وی شیوع بالای بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در بعضی استان ها، وارد شدن خسارات فراوان به مزارع پرورش جوجه یك روزه و تخم گذار و قابل سرایت بودن این بیماری به انسان را از دلایل برگزاری این همایش برشمرد.
این همایش قرار بود روز یكشنبه هشتم بهمن ماه در موسسه رازی برگزار گردد كه به 24 بهمن ماه موكول شد.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: داریوش غفاری


1396/11/15
15:21:27
5.0 از 5
5051
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است