درخواست بیمه سلامت از موسسات برای ثبت اطلاعات بیمه شدگان در پایگاه اطلاعات

درخواست بیمه سلامت از موسسات برای ثبت اطلاعات بیمه شدگان در پایگاه اطلاعات به گزارش مین فود مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از موسسات و شرکت ها خواست تا اطلاعات بیمه شدگان خویش را در پایگاه اطلاعات بر خط بیمه شدگان ثبت کنند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن اشاره به این که بیشتر از ۴۵ میلیون نفر هم اکنون زیر پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: اقدامات و پیگیری خیلی از سال قبل برای بیمه شدن ۳ دهک اول جامعه به صورت مجانی انجام شد، بدون تردید این کار در کنار اقدامی که برای تحول مناطق حاشینه نشین و صدمه پذیر جامعه بود، انجام شد؛ بنابراین در چارچوب این طرح حدود ۴۰۰ هزار نفر به صورت فعال بیمه شدند.
وی ادامه داد: بعد از این کار مجلس شورای اسلامی بخصوص در کمیسیون تلفیق اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته شد که افراد فاقد بیمه بخصوص در ۳ دهک اول جامعه زیر پوشش بیمه قرار گیرند، خوشبختانه در شروع سال با معرفی افراد مورد نظر توسط وزارت رفاه ۳ دهک اول جامعه زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.
او با اشاره به اینکه حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در زمان مقرر شده زیر پوشش بیمه قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: پیش از اجرای قانون پوشش همگانی سلامت حدود ۱۰ درصد از جمعیت کشور فاقد بیمه بودند.
ناصحی تصریح کرد: همپوشانی میان سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تأمین اجتماعی تا حدودی رفع شده است، اما با سایر سازمان های بیمه گر پایه همچنان وجود دارد.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، او در آخر بیان نمود: برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی که زیر پوشش بیمه سلامت هستند، هزینه بستری صفر شده است و تنها ۱۵ درصد هزینه های سرپایی را پرداخت می کنند.1401/03/30
23:45:07
5.0 از 5
774
تگهای خبر: سلامت , هزینه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است