شیرمادر کلید رشد نوزادان نارس است

مطالعات نشان می دهد؛

شیرمادر کلید رشد نوزادان نارس است مین فود: یک مطالعه جدید نشان میدهد نوزادان نارس که با شیر مادر تغذیه می شوند در مدرسه عملکرد بهتری دارند و کمتر در معرض مبتلاشدن به اختلال بیش فعالی هستند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعات قبلی نشان داده است که نوزادان نارس در معرض خطر بالاتر عملکرد ضعیف در ریاضیات، روخوانی و سایر مهارت های تحصیلی هستند. آنها همین طور در معرض خطر بیشتر ابتلاء به اختلال بیش فعالی قرار دارند.
اما پژوهشگران می گویند تغذیه آنها با مقدار زیادی شیر مادر این خطر را می کاهد و در سالهای بعد منجر به عملکرد بهتر مغز می شود.
در این مطالعه داده های مربوط به ۵۸۶ نوزاد متولد شده در کمتر از ۳۳ هفته حاملگی در پنج مرکز زایمان استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. پژوهشگران میزان شیر مادری که نوزادان در هر روز تغذیه می کردند و همین طور مدت زمانی که والدین به شیردهی ادامه دادند را بررسی کردند.
به طور کلی، تیم تحقیق دریافت که مصرف بیشتر شیر مادر با ضریب هوشی بالاتر و نمرات بالاتر در حوزه روخوانی و ریاضی در سن ۷ سالگی مرتبط می باشد.
همچنین والدین علایم بیش فعالی کمتری را برای کودکانی که شیر مادر بیشتری می نوشیدند، گزارش کردند.
علاوه بر این، مدت طولانی تر شیردهی- تا ۱۸ ماه- با نمرات بالاتر در روخوانی، املا و ریاضی همراه بود.
دکتر «مندی براون بلفورت»، محقق ارشد از دانشگاه هاروارد، اظهار داشت: «مطالعه ما راهبردهای سفارش شده برای پشتیبانی از والدین در جهت تامین شیر مادر برای نوزادان نارس را تأیید می کند.»
بلفورت در ادامه اضافه کرد: «به عنوان یک جامعه، ما باید روی خانواده ها سرمایه گذاری نماییم چونکه این سرمایه گذاری تا وقتی که کودکان به سن مدرسه می رسند همچنان ادامه خواهد داشت.»
از آنجا که این مطالعه مشاهده ای بود، نمی توان ثابت کرد که شیردهی به مزایای تحصیلی منجر گردیده است. نویسندگان اذعان می کنند که ممکنست عوامل دیگری نیز نقش داشته باشند.


منبع:

1401/05/07
13:39:06
5.0 از 5
383
تگهای خبر: تغذیه , شیر , مهارت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است