تشخیص غذای مصرفی با سنسور قابل نصب روی دندان

تشخیص غذای مصرفی با سنسور قابل نصب روی دندان مین فود: تهران- محققان دانشگاه تافتس در ماساچوست آمریكا سنسور جدیدی ساختند كه روی دندان نصب می گردد و امكان ردگیری میزان موادغذایی مصرفی ازجمله گلوكز، نمك و الكل را فراهم می كند.


به گزارش گروه علمی ایرنا از ساینس دیلی، این سنسور نازك و انعطاف پذیر با ابعاد دو میلیمتر، از سه لایه تشكیل شده است و به سطح دندان می چسبد. لایه های خارجی این برچسب دو مربع طلایی هستند كه در میان آنها لایه ای از مواد زیستی قرار گرفته است. این لایه درونی قادر است مواد شیمیایی را از دهان شخص جذب نماید.
هنگامی كه این برچسب توسط امواج رادیویی تولیدشده توسط یك برنامه گوشی هوشمند تحریك می شود، امواج رادیویی را جمع آوری و آنها را برای گوشی ارسال می كند؛ اما بسته به میزان مواد شیمیایی جذب شده، بخشی از امواج رادیویی را حذف می كند.
سپس نرم افزار، با تجزیه و تحلیل طیف و شدت امواج رادیویی بازگشتی به گوشی موبایل، مواد شیمیایی مصرف شده توسط شخص را تشخیص می دهد.
لایه زیستی سنسور به گونه ای تولید شده كه می توان آن را تغییر داد تا مواد شیمیایی دیگر را بدون هرگونه محدودیتی ردگیری كند.
همچنین محققان در جریان تولید این سنسور فناوری RFID را به گونه ای مورد استفاده قرار دادند كه قادر است اطلاعات موجود در محیط را به صورت پویا دریافت و منتقل كند. در نتیجه می توان همین فناوری را در حسگرهایی كه روی پوست یا سایر سطوح و اندام های بدن قرار می گیرند، مورد استفاده قرار داد.
علمی (6)**9259**1834


1397/01/06
13:36:16
5.0 از 5
4817
تگهای خبر: علم , غذا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است