افزایش سلامت روده ها با مصرف امگا3

محققان توصیه می كنند؛

افزایش سلامت روده ها با مصرف امگا3 مین فود: مطالعه جدید نشان می دهد مصرف اُمگا۳ به عنوان بخشی از یك رژیم غذایی سالم همراه با مواد خوراكی حاوی فیبر و پروبیوتیك می تواند سبب بهبود تنوع میكروبیوم های روده گردد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دانشگاه ناتینگهام لندن در مطالعه خود به بررسی میكروبیوم روده گروهی متشكل از ۸۷۶ زن میانسال و مسن پرداختند. آنها تنوع و فراوانی باكتری های خوب را در مقابل مصرف اسیدهای چرب امگا-۳ كه در روغن ماهی یافت می شود، و همچنین میزان اسیدچرب امگا۳ موجود در خون شان را بررسی كردند.
مطالعه نشان داد زنانی كه دارای مصرف امگا-۳ بیشتر و میزان بیشتر این اسیدچرب در خون شان بودند، دارای میكروبیوم روده متنوع تری بودند.
میكروبیوم متنوع تر با فواید متعدد سلامت از جمله كاهش ریسك ابتلا به دیابت، چاقی و بیماری های التهاب روده نظیر كولیت یا كرون روده مرتبط است.
دكتر آنا والدز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «روده انسان در تحقیقات پزشكی بسیار مورد توجه است زیرا به طور فزاینده ای با انواع مختلفی از مسائل مربوط به سلامت ارتباط دارد. سیستم گوارش ما زیستگاه هزاران میلیارد میكروب است كه اكثر آنها نقش اساسی در روند هضم، سیستم ایمنی و حتی تنظیم وزن ایفاء می كنند.»
وی در ادامه می افزاید: «ما دریافتیم باكتری های خاص مرتبط با كاهش التهاب و كاهش ریسك چاقی در افرادی كه مصرف بالای اسیدهای چرب امگا-۳ را داشتند، بیشتر بود.»
به گفته محققان، برخی از تاثیرات خوب امگا-۳ در روده ممكن است به این خاطر باشد كه امگا-۳ موجب تحریك باكتری ها به تولید تركیبی موسوم به NCG (N-كاربامیل گلوتامات) در روده می شود. طبق تحقیقات مشخص شده است كه این تركیب موجب كاهش فشار اكسایشی در روده موجودات زنده می شود.
تحقیقات گسترده تر قبلی اثرات مثبت اسیدهای چرب امگا ۳ را بر مقاومت به انسولین در دیابت، فشار خون بالا، آرتریت، ترومبوز (لخته شدن خون)، برخی از سرطان ها و زوال شناختی نشان داده است. حال مطالعه جدید نشان می دهد كه امگا ۳ موجب بهبود میكروبیوم روده هم در تنوع و هم در تركیب آن می شود.
 

1396/06/22
21:50:33
5.0 از 5
5447
تگهای خبر: سلامت , چاقی , امگا 3 , چربی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است