مصرف پروتئین بیشتر برای سلامت استخوان ها مفید می باشد

متخصصان سوئیسی عنوان می كنند؛

مصرف پروتئین بیشتر برای سلامت استخوان ها مفید می باشد مین فود: محققان در بررسی های جدید خود دریافتند رژیم غذایی سرشار از پروتئین كه همراه با مصرف كافی كلسیم باشد برای سلامت افراد بزرگسال مفید و مفید است.به گزارش مین فود به نقل از مهر، «رنه ریزولی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ژنو سوئیس، در این باره می گوید: «مصرف كافی پروتئین رژیمی همراه با كلسیم برای رشد مطلوب استخوان ها در كودكان و حفظ سلامت استخوان ها در تمامی سنین مهم است. از اینرو باید به این افسانه تمام كرد كه مصرف زیاد پروتئین باعث افزایش اسید شده و به سلامت استخوان ها صدمه می رساند.»
وی در ادامه می افزاید: «ما با بررسی افراد مسن دریافتیم كه مشكل آنها وجود بیش از حد پروتئین نیست، بلكه وجود بیش از حد كم پروتئین است.»
به گفته محققان این بررسی ها اثبات می كند كه رژیم غذایی متعادل همراه با مصرف كافی پروتئین، بدون توجه به منبع حیوانی یا گیاهی آن، برای سلامت استخوان ها مفید می باشد. این مسئله بخصوص برای سالمندان مبتلا به پوكی استخوان و افراد دچار سوءتغذیه ناشی از بیماری های حاد یا مزمن یا در حال بهبودی از صدمه و آسیب استخوانی بسیار حائز اهمیت است.
یافته های مهم این بررسی نشان داده است ریسك شكستگی لگن تا حدود زیادی با مصرف بالا پروتئین رژیمی كاسته می شود.
همچنین تراكم استخوان كه عامل تعیین كننده در استقامت استخوان ها است، رابطه مثبتی با مصرف پروتئین رژیمی دارد.
مصرف پروتئین و كلسیم همراه باهم در محصولات لبنی دارای تاثیرات مثبتی بر هورمون های كالسیوتروپیك، نشانگرهای عملكرد استخوان و تراكم استخوان است. باآنكه فواید پروتئین های رژیمی همراه با مصرف كافی كلسیم مشاهده می گردد.
همچنین مشخص شده است كه هیچ نشانه مستقیمی از روند پیشرفت پوكی استخوان، شكستگی استخوان یا تغییر در استفاده از استخوان ها مرتبط با افزایش اسید ناشی از یك رژیم غذایی متعادل وجود ندارد.

1397/02/29
15:40:34
5.0 از 5
4600
تگهای خبر: رژیم غذایی , سلامت , غذا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است