تشخیص بیماری های دستگاه گوارش بدون نمونه برداری و آزمایش

تشخیص بیماری های دستگاه گوارش بدون نمونه برداری و آزمایش مین فود: تهران- ایرنا- محققان دانشگاه پلی تكنیك والنسیا دستگاهی را ساختند كه قادر است بدون نیاز به نمونه برداری و آزمایشات تهاجمی، بیماری های روده و دستگاه گوارش را تشخیص دهد.


به گزارش روز پنچشنبه گروه علمی ایرنا از ساینس دیلی، محققان برای بررسی عملكرد این دستگاه كه Moosy 32 eNose نام دارد، 445 نمونه مدفوع را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد دستگاه قادر است با تجزیه و تحلیل سه دقیقه ای تركیبات ارگانیك فرار كه از نمونه های مدفوع متصاعد می شوند، بیماری كرون و التهاب روده بزرگ را با دقت 90 درصد تشخیص دهد.
این تركیبات ارگانیك فرار در جریان یك فرایند فیزیولوژیك در سوخت و ساز بدن تولید می شوند و بعنوان ضایعات با استفاده از مدفوع دفع می شوند. میزان تجمع این تركیبات می تواند شاخصی برای تشخیص بیماری های روده ای و دستگاه گوارش باشد و تشخیص دقیق میزان تجمع این مواد با استفاده از یك شیوه غیرتهاجمی گام بزرگی در تشخیص و ردگیری چنین بیماری هایی به حساب می آید.
با وجود این محققان معتقدند پیش از این كه بتوان دستگاه eNose را به طور تجاری وارد بازار كرد، لازم است الگوریتم تشخیصی آن بازنویسی شود تا دقت آن افزایش یابد. همینطور امیدوارند در جریان انجام این كار بتوانند آن را به گونه ای بهبود بخشند كه امكان تشخیص سایر بیماری ها و اختلالات و همینطور عفونت های میكروبی آب یا رسیدن محصولات كشاورزی را هم فراهم كند.
علمی (6)**9259**1834
مترجم: سپیده كاشانی ** انتشار: ناهید شفیعی


1396/10/08
21:05:13
5.0 از 5
5307
تگهای خبر: بیماری , گوارش
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است