راهكار اصلی كاهش نمك نان ها، بازبینی در كیفیت گندم و آرد

معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان كرد:

راهكار اصلی كاهش نمك نان ها، بازبینی در كیفیت گندم و آرد به گزارش مین فود معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: راهكار اصلی كاهش نمك در نان ها، بازبینی بر كیفیت گندم و آرد یا تولید نان های صنعتی است.


به گزارش مین فود به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، در مورد شوری نان ها بعنوان قوت غالب ایرانیان، خاطرنشان كرد: یكی از راهكارهای عملی برای كنترل و كاهش مصرف نمك، این است كه نمك مصرفی قوت غالب مردم كاهش پیدا كند. این مورد راهكاری است كه در كشورهای دنیا هم عملیاتی شده است.

وی اضافه كرد: در كشور ما هم یكی از غذاهایی كه مصرف زیادی دارد، نان است. در این راستا، یكی از بهترین راهكارها، رفتن به سمت تولید نان های صنعتی است؛ چونكه در نان های صنعتی می توان كنترل بهتری بر میزان نمك مصرفی انجام داد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: متاسفانه در كشور ما نان های سنتی طرفدار زیادی دارد. این مورد ایراد ندارد، اما مشكل اینجا است كه كنترل نمك در تولید نان های سنتی خیلی سخت است. از طرفی، به قول صنف نانوایی ها، به علت نامناسب بودن كیفیت آردها، مجبور به استفاده از نمك بیشتر برای فرآوری خمیر نان هستند.

رئیسی بیان كرد: در این زمینه نظارت ها و كنترل های خیلی از سوی معاونت بهداشت و غذا و دارو انجام می شود. با نانوایی های متخلف برخورد شده و برخی از آنها هم پلمپ شده اند. اما این برخوردها، راهكار اصلی مبحث نیست، بلكه راهكار اصلی كاهش نمك در نان ها، بازبینی بر كیفیت گندم و آرد یا تولید نان های صنعتی است

1398/03/18
14:31:20
5.0 از 5
5012
تگهای خبر: دارو , غذا , كیفیت , نمك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است