رونمایی از 10 محصول فناورانه پزشكی

همزمان با همایش ملی مهندسی پزشكی صورت می گیرد

رونمایی از 10 محصول فناورانه پزشكی مین فود: رئیس مركز رشد تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز از برگزاری چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید در ایام 22 تا 25 مرداد ماه به میزبانی این دانشگاه در شیراز آگاهی داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، علیرضا مهدیزاده در نشست خبری روز سه شنبه، اول مرداد ماه با بیان این خبر اظهار نمود: با عنایت به شرایط فعلی اقتصادی در ایران، تعیین اولویت های فناوری و هزینه كرد بر روی نیروی انسانی متخصص اهمیت بالایی پیدا كرده و دانشگاه علوم پزشكی نیز مسیر تحول به سمت دانشگاه نسل سوم با محوریت دانشكده تكنولوژی های جدید را آغاز نموده است.
رئیس چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید با اشاره به اینكه همزمان با برگزاری این رویداد در هفته سوم مرداد ماه، مدرسه تابستانه و هفته فناوری در دانشگاه نیز برگزار می شود، از رونمایی ۱۰ محصول فناورانه پزشكی در حاشیه این همایش آگاهی داد و عنوان كرد: این محصولات در شمار محصولاتی محسوب می شوند كه تجاری سازی و برندسازی شده و آماده فروش هستند.
مهدیزاده همین طور از طریق اندازی دبیرخانه دائمی هفته فناوری و مدرسه تابستانه در دانشگاه علوم پزشكی شیراز بعد از برگزاری چهارمین رویداد ملی مهندسی پزشكی و تكنولوژی های جدید آگاهی داد.
محمد مهربهشتی، دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشكی نیز ایجاد انگیزه برای دانشجویان و مخاطبان، كارآفرینی و اشتغال را از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد ذكر و اشاره كرد: در این رویداد سخنرانی های كلیدی توسط اساتید برجسته كشوری، بازدیدهای علمی و تخصصی از مراكز درمانی و صنعتی، برگزاری نمایشگاه ایده و ابتكارات فناوری های سلامت و حضور شركتها و افراد فعال حوزه فناوری سلامت پیش بینی شده است.
مهربهشتی افزود: با ارتقای سطح این رویداد از استانی به ملی در سال جاری، تلاش خواهد شد تا این رویداد در سال آینده به شكل بین المللی برگزار شود؛ آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد یك هفته پیش از برگزاری تعیین شده است.
معاون آموزش مركز رشد تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز همین طور از رونمایی نمونه ای از نخ بخیه تولید شده بعنوان یك رویداد جنبی همایش یاد شده، آگاهی داد و در این زمینه بیان كرد: نخ بخیه یك محصول استراتژیك در ایران شمرده می شود، به شكلی كه سالانه ۲۴۰ میلیون واحد در سال در ایران نخ بخیه مصرف می شود.
مهربهشتی افزود: كارخانه های نخ سازی بخیه در ایران كمتر از ۲۰ درصد از نیاز كشور به این نخ را تامین می كنند، اما با راه اندازی این كارخانه در استان فارس پیش بینی می شود تا بخش قابل توجهی از نیاز داخلی به این نخ رفع گردد.
دبیر چهارمین همایش ملی مهندسی پزشكی شیراز همین طور تصریح كرد: در حال رایزنی برای حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاون وی در این رویداد برای سخنرانی هستیم.

منبع:

1398/05/01
17:44:41
5.0 از 5
4859
تگهای خبر: اساتید , برند , پزشك , تكنولوژی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است