مشكلات تنفسی كودكان مهمترین عارضه سزارین

یك كارشناس خبر داد:

مشكلات تنفسی كودكان مهمترین عارضه سزارین مین فود: همدان- ایرنا- كارشناس ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشكی همدان اظهار داشت: بروز مشكلات تنفسی در دوران كودكی و یرقان نوزادی، از مهمترین عوارض عمل های سزارین بشمار می روند.


به گزارش روز یكشنبه دانشگاه علوم پزشكی همدان، مرضیه اتوگرا اظهار نمود: جنینی كه با عمل سزارین انتخابی مادرش پا به جهان می گذارد از مشكلات این عمل بی نصیب نمی ماند.
وی افزود: امروزه هزاران كودك ماحصل سزارین با مشكلات تنفسی و یرقان دست به گریبان هستند و در این حوزه آمار مبتلایان به آسم و آلرژی كودكان را هم می توان به راحتی بررسی كرد.
كارشناس ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشكی همدان تصریح كرد: فشاری كه هنگام زایمان طبیعی به قفسه سینه نوزاد وارد می گردد كمك زیادی به تمیز كردن ریه های وی از ترشحات و مایعات می كند و برقراری یك فعالیت تنفسی عادی را برای او ممكن می سازد.
اتوگرا اضافه كرد: در تحقیقات مختلف ثابت شده كه زایمان طبیعی برای نوزاد بهتر است، چراكه فشار به سر و ریه جنین در حین تولد وارد می گردد.
وی با اشاره به اینكه این فشار برای نوزاد بسیار مفید است، اظهار داشت: در زایمان طبیعی ریه های نوزاد پاك می شوند؛ اما این حالت در سزارین ممكن نیست، به همین علت مشكلات تنفسی برای نوزدان بوجود می آید.
اتوگرا بیان كرد: مادران نگران فشاری كه بر روی سر جنین هنگام تولد وارد می شود، نباشند چراكه استخوان های سر نوزادان به نحوی است كه بتواند این فشارها را تحمل كنند.
وی فرهنگ سازی در بالا بردن آگاهی مادران نسبت به فواید زایمان طبیعی را مهم دانست و خوستار توجه و اطلاع رسانی این مورد شد.
بر اساس این گزارش، از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تا آخر سال 95 بیش از 60 هزار مورد زایمان طبیعی مجانی در استان همدان انجام شده است.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی


1396/10/18
14:46:29
5.0 از 5
4586
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است