روزانه مصرف چقدر قند و شكر مجاز است؟

روزانه مصرف چقدر قند و شكر مجاز است؟ مین فود: مصرف بیش از اندازه قند و شكر و بطور كلی مواد قندی و شیرین موجب افزایش فشارخون و اضافه وزن می شود كه هر دو از عوامل خطر مبتلاشدن به بیماری های قلبی_عروقی هستند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، تحقیقات نشان می دهد خطر مبتلاشدن به بیماری های قلبی_عروقی در افرادی كه ۲۰درصد انرژی روزانه خودرا از قند و شكر دریافت می كنند در مقایسه با گروهی كه كمتر از ۱۰درصد انرژی روزانه خودرا از قند و شكر تامین كرده اند، ۳۸درصد بیشتر است. در نتیجه در افرادی كه ۲۱درصد و یا بیشتر از كالری روزانه خودرا از مواد قندی و شیرین تامین می كنند، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی دو برابر بیشتر است.
اثرات مصرف زیاد قند و شكر سبب كاهش كلسترول خوب «HDL» می شود و در صورتیكه بیشتر از ۲۰ درصد انرژی روزانه از قند و شكر تامین گردد، باید شاهد بالا رفتن تری گلیسرید خون نیز باشیم. همین طور مصرف منظم نوشیدنی های شیرین به میزان هفت وعده یا بیشتر در هفته با افزایش ریسك بیماری قلبی عروقی هم راه است.
بر طبق این گزارش، پیش گیری از بیماری های قلبی_عروقی باید از دو سالگی آغاز شود و این نكته را در نظر گرفت كه محدودیت مصرف شیرینی ها باید در تمام دوران زندگی مستدام باشد. با عنایت به ارتباط مستقیم بین مصرف قند و شكر و بطور كلی مواد قندی با افزایش ریسك مبتلاشدن به بیماری های قلبی_عروقی و مرگ و میر ناشی از آن، باید كمتر از ۱۰درصد كل انرژی دریافتی روزانه از قندهای ساده تامین گردد.
برمبنای اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، برای كنترل این مساله زنان در روز نباید بیشتر از ۱۰۰ كالری یا شش قاشق چای خوری و مردان نباید بیشتر از ۱۵۰كالری یا ۹ قاشق چای خوری شكر مصرف كنند. منظور از این میزان، شكر استفاده شده در كل موادغذایی مصرف شده در طول روز است.
منبع:

1398/08/04
15:23:57
5.0 از 5
4239
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است